Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rocznica
12.06.2006 13:18

Łódź: Posadzono "Dąb papieski" w rocznicę pobytu Jana Pawła II w Łodzi

Przed bazyliką archikatedralną w Łodzi zasadzono "Dąb papieski", podarowany przez łódzkich leśników. Drzewko poświęcił metropolita łódzki arcybiskup Władysław Ziółek.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przed bazyliką archikatedralną w Łodzi zasadzono "Dąb papieski", podarowany przez łódzkich leśników. Drzewko poświęcił metropolita łódzki arcybiskup Władysław Ziółek.

Posadzenie drzewka było jednym z punktów czwartej już wędrówki "Łódzkim szlakiem papieża pielgrzyma", upamiętniającej pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi.

Dąb ma upamiętniać niezwykły pontyfikat papieża - największego Polaka, przypominać jego naukę i osobisty przykład życia, stanowić dowód naszej stałej pamięci i miłości. Według leśników, drzewko, o numerze certyfikatu 172, wyhodowane zostało z nasion zebranych z najstarszego dębu w Polsce, poświęconych przez Jana Pawła II w 2004 roku, podczas pielgrzymki leśników do Watykanu.

Tuż po posadzeniu "Dębu papieskiego" odbyło się spotkanie przy pomniku Ojca Świętego na placu katedralnym. Wcześniej władze miasta, łódzcy radni i mieszkańcy przebyli drogę będącą szlakiem papieskim. Wszyscy uczestnicy zebrali się przed Urzędem Miasta, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca przyjęcie przez Jana Pawła II Honorowego Obywatelstwa Miasta Łodzi. Następnie odbyły się spotkania m.in. na łódzkim lotnisku im. Wł. Reymonta, gdzie w 1987 r. papież odprawił mszę św. i przed zakładami Uniontex. Tam, 19 lat temu, Ojciec Święty spotkał się z łódzkimi włókniarkami. Wędrówce towarzyszyły fragmenty słów Jana Pawła II, występy muzyczne i przemówienia.

"Dęby papieskie" sadzone są w całym regionie łódzkim. Niektóre z nadleśnictw już je posadziły, niektóre będą sadziły dopiero jesienią. Pierwsze "Dęby papieskie" posadzone zostały 2 kwietnia tego roku - w rocznicę śmierci Jana Pawła II. W maju w Łodzi leśnicy zasadzili drzewko w dniu rozpoczęcia wizyty papieża Benedykta XVI w Polsce. (PAP)

ble/ bno/

Tagi: rocznica, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz