Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Ryanair uruchomił połączenie z Mediolanem

0
Podziel się

Irlandzki przewoźnik Ryanair uruchomił w niedzielę połączenie lotnicze z Łodzi
do Mediolanu Bergamo. Przelot trwa dwie godziny i 15 minut. Oprócz niedzieli do Włoch będzie można
polecieć również w czwartki.

bEgOYxkl

Irlandzki przewoźnik Ryanair uruchomił w niedzielę połączenie lotnicze z Łodzi do Mediolanu Bergamo. Przelot trwa dwie godziny i 15 minut. Oprócz niedzieli do Włoch będzie można polecieć również w czwartki.

Według władz łódzkiego portu, dzięki temu połączeniu pasażerowie z regionu łódzkiego będą mogli zwiedzić północne Włochy, ale też udać się na weekend w górach. "Bergamo jest bowiem świetną bazą wypadową do najlepszych włoskich stacji narciarskich" - mówią.

Mediolan Bergamo (oficjalnie Orio al Serio International Airport) to lotnisko położone 45 km od centrum Mediolanu, w pobliżu miasta Bergamo. Połączenie z Mediolanem jest szóstym połączeniem tej irlandzkiej linii lotniczej z łódzkiego lotniska, a pierwszym poza wyspy brytyjskie. Do tej pory samoloty tego przewoźnika, startujące z Łodzi, lądowały na lotniskach: Londyn Stansted, Liverpool, East Midlands, Dublin, Edynburg.

bEgOYxkn

Jak informują władze łódzkiego lotniska lot do Mediolanu nie jest jedynym nowym połączeniem, które znalazło się w zimowym rozkładzie lotów obowiązującym od niedzieli 31 października. W drugiej połowie grudnia zainaugurowane zostanie połączenie ze Sztokholmem. Obsługiwać je ma linia Wizz Air. Wyloty z Łodzi do stolicy Szwecji będą się odbywać we wtorki i soboty.

W porównaniu z letnim rozkładem zmienią się również dni lotów na niektórych trasach. Połączenia do Dublina i Edynburga z wtorku i soboty przesunięte zostaną na środy i niedziele, a połączenie z Liverpoolem z poniedziałku i czwartku również na środy i niedziele. Natomiast w okresie świąt zaplanowano dodatkowe połączenia do Dublina, East Midlands, Liverpoolu i Londynu Stansted. (PAP)

jaw/ ls/

bEgOYxkO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)