Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódź: Śledztwo ws. śmierci trzymiesięcznej dziewczynki

0
Podziel się:

#
dochodzi m.in. informacja o wtorkowej sekcji zwłok
#

bEDuwQsB

# dochodzi m.in. informacja o wtorkowej sekcji zwłok #

23.09. Łódź (PAP) - Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci niespełna trzymiesięcznej dziewczynki w mieszkaniu w centrum Łodzi. Na twarzy dziecka ujawniono zasinienia. Zatrzymano 19-letnią matkę i 26-letniego ojca dziecka; we wtorek oboje zostaną przesłuchani w prokuraturze.

Według prokuratury w poniedziałek ok. godz. 9 pogotowie ratunkowe zostało powiadomione przez rodziców o śmierci niespełna trzymiesięcznej Nadii w mieszkaniu przy ul. Rewolucji 1905 r. w centrum Łodzi.

bEDuwQsD

"Na twarzy dziewczynki ujawniono widoczne zasinienia. Na miejsce wezwano policję i prokuratora; przeprowadzono oględziny. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną śmierci dziecka" - relacjonował rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Na ciele dziewczynki nie stwierdzono innych obrażeń i ran.

Jak ustalono, przed wezwaniem pogotowia rodzice mieli kontaktować się z położną, która poleciła wezwać ratowników. Przybyły na miejsce lekarz nie wykluczył, że dziecko zmarło minionej nocy - kilka godzin przed przyjazdem pogotowia.

19-letnia matka i jej 26-letni konkubent na polecenie prokuratury zostali zatrzymani.

Prawdopodobnie we wtorek przeprowadzona zostanie sądowo-lekarska sekcja zwłok, która ma pozwolić na ustalenie przyczyny śmierci dziecka. Tego dnia rodzice zostaną przesłuchani przez śledczych i wówczas zapadną decyzje o ewentualnych zarzutach.

bEDuwQsJ

Z informacji prokuratury wynika, że policja wcześniej nie musiała interweniować w tej rodzinie. (PAP)

szu/ abr/

bEDuwQte
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)