Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 12:09

Łódź: Spacery po miejskich inwestycjach i parada konna na rzecz WOŚP

Spacery po rewitalizowanej elektrociepłowni EC1 czy łódzkim lotnisku, podniebne spotkanie z gwiazdami na platformie "Dinner in the Sky" czy parada konna - to niektóre atrakcje 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spacery po rewitalizowanej elektrociepłowni EC1 czy łódzkim lotnisku, podniebne spotkanie z gwiazdami na platformie "Dinner in the Sky" czy parada konna - to niektóre atrakcje 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi.

Na licznych aukcjach internetowych, choć nie tylko, można wylicytować jeden z 2,5-metrowych posągów Juliana Tuwima, rakietę Jerzego Janowicza czy koszulkę Stephana Antigi, nowego trenera reprezentacji siatkarzy.

Licytowane są także stare tabliczki z nazwami ulic, zabytkowa kostka z łódzkiego deptaka, czyli ul. Piotrkowskiej, wizyta na planie serialu "Komisarz Alex", spacer po niedostępnych zakątkach zoo czy udział w policyjnym patrolu "drogówki".

W Łodzi główne imprezy tegorocznego Finału WOŚP odbywają się w Manufakturze i na Starym Rynku. Od rana w Manufakturze za datek na rzecz Orkiestry można zrobić sobie zdjęcia, które w ramach Galerii Uśmiechniętych Łodzian wypełnią wielkie multimedialne serce wyświetlone na telebimie. Dla zwycięzców aukcji internetowych przygotowano m.in. spotkanie z członkami zespołu IRA lub laureatkami konkursów piękności na platformie "Dinner in the Sky", umieszczonej 50 metrów nad ziemią.

Na rynku centrum przez cały dzień można spotkać m.in. policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Izby Celnej. Zobaczyć można m.in. więźniarkę, radiowozy policyjne i wozy strażackie, motocykle i pojazdy zabytkowe. Straż pożarna pokaże jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy; zaprezentuje się również grupa ratownictwa z psami i grupy rekonstrukcji historycznych.

Studenci z Uniwersytetu Łódzkiego kolejny raz rozpoczęli już usypywanie ogromnego serca z "groszowych" monet. Gratkę dla fanów motoryzacji przygotowała Politechnika Łódzka - można podziwiać odrestaurowane mercedesy, fiata 125p oraz Nysę. Na dzieci czeka wesołe miasteczko, wystąpią dla nich także m.in. "Latające Babcie" i aktorzy Teatru Arlekin.

Uczestników finału WOŚP rozgrzeje m.in. wojskowa grochówka i gorąca góralska kwaśnica z wielkiego kotła o pojemności niemal trzech tysięcy litrów. Nie zabraknie licznych koncertów. Zagrają m.in. zespoły Azja, Operate, finaliści programu "Mam Talent" Steamlove i Bartek Grzanek oraz na finał zespół IRA.

Na łódzkim Starym Rynku w południe rozpoczął się piknik zorganizowany przez Straż Miejską. Dzieci mogą pojeździć na konikach polskich, a Stowarzyszenie Ułanów rozdawać będzie podkowy na szczęście. Po południu ulicami Łodzi przejedzie Wielka Parada, złożona z koni i jeźdźców m.in. Straży Miejskiej i kilku klubów jeździeckich. Tuż obok - w Parku Staromiejskim - stanęła osada wczesnośredniowieczna; nie zabraknie pokazów walk rycerskich czy strzelania z łuku.

W ramach atrakcji przygotowanych przez miasto za datki na rzecz Orkiestry można odwiedzać tereny kilku najbardziej spektakularnych inwestycji w mieście czy miejsc na co dzień trudno dostępnych. Łodzianie mogą spacerować po rewitalizowanej na cele kulturalne elektrociepłowni EC1, Porcie Lotniczym im. Reymonta, a także zobaczyć panoramę miasta z punktu widokowego Nowego Centrum Łodzi.

Jak co roku w dniu finału naprzeciw siebie stanęły drużyny piłkarskie radnych Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miasta, a w Parku 3 Maja odbędzie się pierwszy Łódzki Bieg "Policz się z cukrzycą".

W regionie do akcji włączyło się także wojsko. 32 Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku wystawiła na aukcję "Dzień z życia pilota F-16". Zwycięzca innej aukcji będzie mógł zwiedzić bazę oraz obserwować starty i lądowania samolotów F-16. Żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego wystawili na licytację wizyty w swoich koszarach. W niedzielę kawalerzystów wraz z uzbrojeniem i wyposażeniem można zobaczyć też w Łodzi, Zgierzu, Bełchatowie czy w Ujeździe. (PAP)

szu/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz