Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Studenci Politechniki Łódzkiej będą kształcić się w Chinach

0
Podziel się

Studenci Politechniki Łódzkiej będą mogli kształcić się w chińskiej uczelni
Minzu University. Umowę o podwójnych dyplomach dla studentów kierunku biotechnologia prowadzonego
na Politechnice Łódzkiej podpisały we wtorek w Pekinie obie uczelnie.

bDoZYGJh

Studenci Politechniki Łódzkiej będą mogli kształcić się w chińskiej uczelni Minzu University. Umowę o podwójnych dyplomach dla studentów kierunku biotechnologia prowadzonego na Politechnice Łódzkiej podpisały we wtorek w Pekinie obie uczelnie.

Dokument został podpisany podczas trwającego w stolicy Chin pierwszego polsko-chińskiego Forum Rektorów Szkół Wyższych - poinformowała Małgorzata Trocha z Politechniki Łódzkiej.

Umowa ma charakter pilotażowy i będzie dotyczyła rocznie kilku studentów ostatniego roku, którzy w Chinach napiszą pracę dyplomową i ją obronią. "Zamiast pisać pracę w Polsce będą to robić w Chinach" - dodała. Obecny w Pekinie prorektor ds. nauki w Politechnice Łódzkiej, prof. Ireneusz Zbiciński zapowiedział, że w przyszłości umową mają być objęci również studenci m.in. zarządzania prowadzonego w Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ.

bDoZYGJj

Minzu University to druga chińska uczelnia, z którą umowę o współpracy podpisała Politechnika Łódzka. W maju br. Politechnika Łódzka podpisała umowę z chińską uczelnią Cang Zhou Vocational College of Technology w ramach tzw. programu "2+2".

Program "2+2" to system nauki, w którym chińscy studenci przez pierwsze dwa lata będą studiować na swojej macierzystej uczelni, a przez kolejne dwa lata będą kontynuować naukę na Politechnice Łódzkiej. Na zakończenie studiów otrzymują tytuł inżyniera i dyplom łódzkiej uczelni.

Program będzie realizowany na dwóch kierunkach: inżynierii chemicznej oraz architekturze. Wykłady, zarówno w Cang Zhou, jak i na Politechnice Łódzkiej będą prowadzone w języku angielskim. (PAP)

jaw/ ls/

bDoZYGJp
bDoZYGJK
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)