Notowania

wiadomości
10.10.2013 11:54

Łódź: Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej od piątku w Łodzi

Ponad 300 wystawców z Polski, a także m.in. z Czech, Włoch, Niemiec i Węgier, zaprezentuje swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej "Natura Food", które w piątek rozpoczynają się w Łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad 300 wystawców z Polski, a także m.in. z Czech, Włoch, Niemiec i Węgier, zaprezentuje swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej "Natura Food", które w piątek rozpoczynają się w Łodzi.

Według organizatorów to najważniejsza branżowa impreza w Polsce, dedykowana bioproduktom, ekożywności oraz produktom regionalnym i tradycyjnym.

W hali przy al. Politechniki wystawcy zaprezentują ofertę certyfikowanych produktów ekologicznych, żywność tradycyjną z oznaczeniami unijnymi i z oznaczeniami krajowych systemów jakości, produkty naturalne, nieprzemysłowe i o niskim stopniu przetworzenia.

Zaprezentują się m.in. polskie firmy zajmujące się dystrybucją i konfekcjonowaniem żywności ekologicznej, producenci wędlin przygotowywanych według tradycyjnych receptur, firmy specjalizujące się w przetwórstwie i eksporcie runa leśnego czy producenci win ekologicznych oraz małe browary.

W programie imprezy są także seminaria i prelekcje, m.in. na temat nisko przetworzonej żywności czy też handlu żywnością ekologiczną.

"Handel żywnością ekologiczną to poważny i trudny biznes. Z myślą o przedsiębiorcach z tej branży zaplanowaliśmy panel dyskusyjny, podczas którego właściciele i pracownicy sklepów z żywnością ekologiczną będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z prowadzenia ekobiznesów" - zapowiada Agata Szczepaniak z Międzynarodowych Targów Łódzkich, które są organizatorami imprezy.

Krajem partnerskim tegorocznych targów są Węgry. Przedstawiciele tamtejszego sektora ekologicznego pokażą swoje produkty, a podczas seminariów i warsztatów przedstawią dorobek i doświadczenia węgierskiej branży ECO.

Podczas targów zaplanowano też m.in. warsztaty dla szefów kuchni i dzieci, pokazy kulinarne oraz konkursy. Rozstrzygnięty zostanie m.in. wojewódzki konkurs produktów tradycyjnych "Tygiel Smaków" i konkurs kulinarny "Tradycyjne Smaki Regionu" dla uczniów szkół gastronomicznych z Łódzkiego.

Równolegle z "Natura Food" odbywać się będą Targi Ekologicznego Stylu Życia "beECO". Swoją ofertę zaprezentują na nich producenci ekologicznych kosmetyków naturalnych, środków czystości do mycia, prania i sprzątania, a także dziecięcych ubrań z wysokiej jakości tkanin.

Honorowy patronat nad targami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz marszałek województwa i prezydent Łodzi. Targi "Natura Food" potrwają do niedzieli. (PAP)

szu/ je/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz