Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódź: Wniosek o areszt dla podszywającego się pod policjanta

0
Podziel się:

(Dochodzi informacja o zarzutach i wniosku o areszt)

(Dochodzi informacja o zarzutach i wniosku o areszt)

8.3.Łódź (PAP) - Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście wystąpiła do sądu o aresztowanie Roberta N., który podszywał się pod policjanta. Zatrzymanemu 26-latkowi postawiono cztery zarzuty; najcięższy z nich dotyczy zgwałcenia mężczyzny.

Poinformował o tym w środę PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Pozostałe zarzuty postawione mieszkańcowi powiatu wieruszowskiego dotyczą: podrobienia legitymacji funkcjonariusza policji i podawania się za niego oraz kradzieży dowodu osobistego.

Jak powiedział w środę PAP rzecznik policji w Łodzi nadkom. Mirosław Micor, podejrzany udawał funkcjonariusza przez kilka lat. Po ukończeniu szkoły średniej zdawał egzaminy do szkoły oficerskiej policji w Szczytnie, ale nie dostał się. Trafił do służby wojskowej. "W czasie jednej z przepustek podawał się za policjanta. Ale wtedy został zdemaskowany i sąd skazał go na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu" - powiedział Micor.

Dodał, że w 2004 r. Robert N. ukradł policjantowi legitymację służbową, wkleił tam swoje zdjęcie, kupił zabawkowy pistolet oraz inne akcesoria policyjne.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna jeździł prywatnym, nieoznakowanym samochodem. "Zatrzymywał kierowców, sprawdzał trzeźwość, wypisywał mandaty karne, proponował łapówki, a nawet czynności seksualne w zamian za odstąpienie od +czynności służbowych+" - powiedział Micor. Według niego, zatrzymany działał na terenie Łodzi, Łasku i Sieradza.

"Sprawa wyszła na jaw, kiedy jeden z pokrzywdzonych zgłosił się do nas w ubiegłym roku. Pojawiły się wątpliwości i dlatego zajęliśmy się tą sprawą" - dodał Micor.

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

ble/ dsr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)