Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Wyrok za kradzież 130 samochodów

0
Podziel się

Na kary od ośmiu miesięcy do czterech lat
więzienia skazał we wtorek łódzki sąd okręgowy 24 osoby, oskarżone
o kradzieże samochodów na dużą skalę. Łupem złodziei padały różne
auta - od luksusowych po wywrotki i ciężarówki.

bEgiaBmd

Na kary od ośmiu miesięcy do czterech lat więzienia skazał we wtorek łódzki sąd okręgowy 24 osoby, oskarżone o kradzieże samochodów na dużą skalę. Łupem złodziei padały różne auta - od luksusowych po wywrotki i ciężarówki.

Najwyższą karę sąd wymierzył m.in. domniemanemu szefowi gangu Wiktorowi A. Obok czterech lat więzienia ma on także zapłacić 125 tys. zł grzywny i naprawić szkodę w wysokości ponad 200 tys. zł. Sąd uzasadniając wyrok podkreślił, że sprawcy działali bez użycia przemocy i popełniali przestępstwa tylko przeciwko mieniu.

Wobec dziewięciu osób sąd orzekł kary w zawieszeniu. Mają oni też częściowo naprawić szkody wobec kilkorga pokrzywdzonych.

bEgiaBmf

Według prokuratury oskarżeni działali od 2005 roku w grupie, w której panował określony podział ról. Niektórzy kradli samochody, inni zajmowali się ich przechowywaniem lub rozbierali je na części i sprzedawali. Przez dwa lata łupem sprawców padło ok. 130 samochodów, w tym ponad 30 dostawczych.

Sprawcy kradli auta pozostawione na parkingach m.in. przed hipermarketami. Ich łupem padł nawet "żuraw" do załadunku drewna. Chcieli także ukraść kilka wywrotek z budowy, ale nie umieli pokonać zabezpieczeń.

Z zakładu lakierniczego sprawcy ukradli kilka luksusowych aut. Dwa z nich właściciel odzyskał za 20 tys. zł okupu, a jedno sprawcy sprzedali na części. Złodzieje zazwyczaj proponowali zwrot aut za okup; dopiero gdy właściciel nie godził się zapłacić, samochody były rozbierane na części i sprzedawane.

Wyrok nie jest prawomocny. (PAP)

bEgiaBml

szu/ wkr/ jbr/

bEgiaBmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)