Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: XVI Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis

0
Podziel się

25 chórów i zespołów wokalnych z całej Polski weźmie udział w XVI Łódzkim
Festiwalu Chóralnym - Cantio Lodziensis, który w najbliższy weekend odbędzie się w Łódzkim Domu
Kultury. Na scenie pojawi się w sumie około 900 chórzystów.

bErSSSlh

25 chórów i zespołów wokalnych z całej Polski weźmie udział w XVI Łódzkim Festiwalu Chóralnym - Cantio Lodziensis, który w najbliższy weekend odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury. Na scenie pojawi się w sumie około 900 chórzystów.

Jak poinformowała PAP Karolina Jabłońska z ŁDK, do Łodzi przyjadą chóry i zespoły wokalne m.in. z Warszawy, Poznania, Cieszyna, Bielska Białej, Sopotu i Mielca. Ich programy oceniać będzie jury pod przewodnictwem prof. Józefa Świdra z Akademii Muzycznej w Katowicach.

Festiwal ma formułę konkursową i jest jedną z największych krajowych imprez chóralnych, która od lat cieszy się dużym prestiżem.

bErSSSlj

"Festiwal stanowi doskonałą okazję do poznawania bogatej literatury chóralnej polskiej i zagranicznej, obejmującej zarówno utwory dawnych mistrzów, jak i kompozycje współczesne. Cantio Lodziensis jest tym festiwalem, na którym chóry prezentują również prawykonania utworów współczesnych łódzkich kompozytorów" - wyjaśniła Jabłońska.

W ramach festiwalu organizowane są również koncerty w kilku miejscowościach regionu łódzkiego: w Łowiczu, Piotrkowie Trybunalskim, Aleksandrowie Łódzkim, Skierniewicach i Żelechlinku. Dodatkową atrakcją tegorocznej imprezy będzie występ żeńskiego chóru kameralnego Do Bogorodicy ze Lwowa, który wykona pieśni cerkiewne.

Na wszystkie koncerty odbywające się w ramach festiwalu wstęp jest wolny.

Organizatorami Cantio Lodziensis są: Łódzki Dom Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr i Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. (PAP)

bErSSSlp

szu/ abe/

bErSSSlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)