Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Za 100 mln zł ma powstać Avangarda Center

0
Podziel się

Kompleks obejmujący biurowiec i zrewitalizowaną, XIX-wieczną zabudowę ma
powstać w okolicach ulic Dowborczyków i Targowej w Łodzi. Wartość inwestycji nazwanej Avangarda
Center to ok. 100 mln zł.

bEgjoMgR

Kompleks obejmujący biurowiec i zrewitalizowaną, XIX-wieczną zabudowę ma powstać w okolicach ulic Dowborczyków i Targowej w Łodzi. Wartość inwestycji nazwanej Avangarda Center to ok. 100 mln zł.

W ramach inwestycji zrewitalizowana zostanie XIX-wieczna willa fabrykanta Teodora Meyerhoffa oraz budynek fabryczny, który od początku XX wieku był siedzibą Łódzkich Zakładów Graficznych.

Centrum uzupełnić ma nowoczesny biurowiec klasy A lub A/B+, którego część zostanie przeznaczona na lokale użytkowe. Znajdą się tam restauracje, kluby fitness oraz wielopoziomowe parkingi.

bEgjoMgT

List intencyjny w sprawie realizacji projektu podpisały w środę władze miasta i przedstawiciele Grupy OKAM Capital, która zrealizuje inwestycję.

Zdaniem wiceprezydenta Łodzi Łukasza Magina, jest to szczególnie cenny projekt, bowiem w Łodzi nadal brakuje biurowców o wysokim standardzie.

Inwestycja zrealizowana zostanie w dwóch etapach - pierwszy obejmie proces rewitalizacyjny, a drugi - budowę biurowca. Inwestor stara się o środki na jej dofinansowanie z funduszy unijnych, bo inwestycja wpisana została do projektu "Uproszczonego lokalnego programu rewitalizacji wybranych terenów śródmiejskich oraz pofabrycznych Łodzi na lata 2004-2013". (PAP)

szu/ pad/ mhr/

bEgjoMhu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)