Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Zarzut oszustwa dla właścicielki biura nieruchomości

0
Podziel się

Zarzut oszustwa klientów biura obrotu nieruchomościami na łączną kwotę ponad
miliona złotych postawiła łódzka prokuratura jego 43-letniej właścicielce. Kobiecie grozi kara do 8
lat więzienia.

bEqEsEGJ

Zarzut oszustwa klientów biura obrotu nieruchomościami na łączną kwotę ponad miliona złotych postawiła łódzka prokuratura jego 43-letniej właścicielce. Kobiecie grozi kara do 8 lat więzienia.

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania, z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzana zajmowała się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami od 16 lat. Od kwietnia 2009 r. do marca 2013 r. oszukała część klientów korzystających z usług, dotyczących zamiany mieszkań komunalnych i spółdzielczych w różnych częściach Łodzi.

W tym czasie pobierała od klientów biura kwoty w wysokości od 17 tys. zł do ponad 130 tys. zł tytułem "zaliczek", na które składać się miały: prowizja biura, należności z tytułu oddłużenia lokali i opłat za różnicę w metrażu. Jedynie część z przyjętych "zaliczek" została zwrócona. Pokrzywdzeni trafiali do prowadzonego przez nią biura poprzez ogłoszenia prasowe i z polecenia innych osób.

bEqEsEGL

Prokuratura postawiła jej zarzuty dotyczące 20 przestępstw, na łączną kwotę przekraczającą milion złotych i 4600 dolarów. Kobieta nie przyznała się do winy. Zobowiązała się do zwrotu pokrzywdzonym pobranych kwot.

Prokurator zastosował wobec niej dozór policji, zobowiązał ją do nieprowadzenia pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zakazał opuszczania kraju. (PAP)

jaw/ bos/ jra/

bEqEsEHm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)