Notowania

wiadomości
27.06.2013 14:30

Łódź: Zarzuty dla grupy przestępczej handlującej papierosami bez akcyzy

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu pochodzących zza wschodniej granicy papierosów i alkoholu postawiła łódzka prokuratura okręgowa 10 osobom. Wszystkim grozi kara do pięciu lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu pochodzących zza wschodniej granicy papierosów i alkoholu postawiła łódzka prokuratura okręgowa 10 osobom. Wszystkim grozi kara do pięciu lat więzienia. *

W związku z działalnością grupy Skarb Państwa mógł stracić nawet kilka milionów złotych - poinformował w czwartek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Według śledczych członkowie grupy kupowali pochodzące z zagranicy papierosy i alkohol, a następnie rozprowadzali je na terenie Polski.

Pierwotnie papierosy trafiały do Tomaszowa Lubelskiego, następnie przez pośredników na łódzkie targowiska, gdzie sprzedawane były poniżej polskich cen rynkowych, ale za cenę przekraczającą nawet 100 proc. kosztów nabycia.

Podejrzani to dziewięciu mężczyzn w wieku od 21 do 58 lat - głównie łodzianie oraz 33-letnia kobieta, obywatelka Ukrainy. Wprowadzili oni do obrotu kilkaset tysięcy paczek papierosów oraz kilkaset litrów alkoholu.

Przedstawione zarzuty dotyczą 2012 roku.

Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i udziału w obrocie wyrobami bez polskich znaków akcyzy, a także spowodowania uszczupleń podatkowych.

W stosunku do podejrzanych zostały zastosowane dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe w kwotach od 20 do 50 tys. zł.

Trwające śledztwo ma charakter rozwojowy.(PAP)

jaw/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz