Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódzcy radni chcą stabilności finansowej dla Polskiego Radia

0
Podziel się:

O zapewnienie regionalnym rozgłośniom Polskiego
Radia stabilności finansowej apelują łódzcy radni. W środę podczas
sesji rady miejskiej przyjęli specjalne stanowisko w tej sprawie.

O zapewnienie regionalnym rozgłośniom Polskiego Radia stabilności finansowej apelują łódzcy radni. W środę podczas sesji rady miejskiej przyjęli specjalne stanowisko w tej sprawie.

Zdaniem łódzkich samorządowców, rozgłośnie regionalne spełniają rolę ważnych ośrodków społeczno-kulturalnych. Informują o pracach samorządu, o lokalnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy gospodarczych. Promują środowiska artystyczne działające w regionie.

Same też wnoszą poważny wkład w kulturę narodową realizując słuchowiska teatralne, audycje poetyckie i muzyczne. Dlatego - według radnych - "lokalne stacje realizując misję publiczną nie powinny być traktowane jako konkurencja dla mediów komercyjnych, bo nie zysk jest głównym celem ich działalności".

"Apelujemy zatem, aby w oderwaniu od problemów politycznych w tworzonych rozwiązaniach ustawowych zwrócić uwagę na rolę rozgłośni regionalnych, także w kontekście zapewnienia im podstaw stabilności finansowej. Problem ten może być szczególnie istotny wobec malejących wpływów z abonamentu" - napisali radni w swoim stanowisku.

Pod koniec stycznia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Polskie Radio alarmowały sejmową komisję kultury spadkiem wpływów z opłat abonamentowych. Posłowie PO i LiD zarzucali wtedy, że sytuacji winne są same władze radia, które doprowadziły do obniżenia jakości przekazu publicznej radiofonii, a tym samym niechęci słuchaczy do opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Przedstawiciele Polskiego Radia ripostowali, że winę za spadek ściągalności abonamentu ponosi premier Donald Tusk, który zapowiadał zniesienie tej opłaty.(PAP)

jaw/ ura/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)