Notowania

wiadomości
20.05.2013 11:13

Łódzka Caritas otrzyma sprzęt rehabilitacyjny od inwestorów ŁSSE

Laser biostymulacyjny ze skanerem oraz dwa rowery magnetyczne otrzyma Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach k. Pabianic. Sprzęt ufundowali inwestorzy z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Laser biostymulacyjny ze skanerem oraz dwa rowery magnetyczne otrzyma Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach k. Pabianic. Sprzęt ufundowali inwestorzy z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Sprzęt wart jest 30 tys. zł; oficjalnie zostanie przekazany w czwartek; będzie służył dzieciom, dla których Caritas organizuje turnusy rehabilitacyjne - poinformował w poniedziałek PAP Tomasz Kopytowski z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Łódzka Caritas od kilkunastu lat prowadzi rehabilitację dla niepełnosprawnych dzieci z regionu łódzkiego w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Drzewocinach.

Podczas turnusów i kolonii opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowane grono wolontariuszy - lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i terapeuci zajęciowi.

Zdaniem Kopytowskiego zakup lasera biostymulacyjnego ze skanerem z automatycznym pomiarem odległości i wielkości pola zabiegowego był niezbędny dla podniesienia jakości terapii.

"Zaletą urządzenia są m.in. gotowe programy terapeutyczne dla najczęściej spotykanych patologii oraz możliwość wprowadzania do pamięci urządzenia własnych programów terapeutycznych sprawdzonych i dostosowanych do potrzeb konkretnych pacjentów" - przekonuje Kopytowski.

Niezbędne w terapii są również rowery magnetyczne, a te, które obecnie posiada ośrodek, mają już kilkanaście lat i wymagają ciągłych napraw. Teraz do ośrodka trafią dwa nowe takie urządzenia.

Pieniądze na zakup sprzętu zostały zebrane w ramach akcji "Strefa Dzieciom", którą od 14 lat organizuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i łódzka Caritas. Pieniądze przekazali inwestorzy i partnerzy Strefy.

W ramach akcji tradycyjnie na początku roku zorganizowano spotkanie dla najmłodszych. W Teatrze Muzycznym w Łodzi wzięło w nim udział 800 dzieci z regionu; maluchy obejrzały spektakl "Zorro" i otrzymały gwiazdkowe paczki.

Część pieniędzy zgromadzonych podczas akcji zostanie przeznaczona na wsparcie dożywiania dzieci w świetlicach środowiskowych łódzkiej Caritas oraz na organizację turnusu rehabilitacyjnego dla najmłodszych. (PAP)

szu/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz