Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: 11. Wędrowny Festiwal "Kolory Polski" rusza w trasę

0
Podziel się

Koncertem muzyki barokowej w wykonaniu zespół Essentia Musica pod kierunkiem
Tytusa Wojnowicza rozpocznie się w sobotę w Bazylice Matki Bożej Świętorodzinnej w
Studziannie-Poświętnem (Łódzkie) kolejna edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory
Polski".

bEhHwLdx

Koncertem muzyki barokowej w wykonaniu zespół Essentia Musica pod kierunkiem Tytusa Wojnowicza rozpocznie się w sobotę w Bazylice Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie-Poświętnem (Łódzkie) kolejna edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski".

W niedzielę w monumentalnej romańskiej kolegiacie w Tumie zabrzmi energetyczna mieszanka muzyki karpackiej, cygańskiej i bałkańskiej. Wystąpi zespół Caci Vorba, który łączy etno, jazz i inne gatunki, tworząc atmosferę bałkańskiego wesela.

To już po raz 11. "Kolory Polski" ruszają latem w podróż po miejscowościach regionu łódzkiego. W tym roku festiwal obejmie 19 koncertów w 18 miejscowościach w każdą sobotę i niedzielę lipca i sierpnia.

bEhHwLdz

Podczas festiwalowych imprez będzie można wysłuchać muzyki z różnych epok, krajów i kontynentów. Nie będą to jedynie koncerty muzyki klasycznej. Podczas festiwalowych imprez coś dla siebie znajdą także miłośnicy etno, folku i popu.

Na festiwalu wystąpi m.in. znakomity pianista Janusz Olejniczak, zespół City Bum Bum i Fanta Konate z muzyką i tańcem z Afryki Zachodniej, Józef Skrzek z zespołem górali beskidzkich Wałasi. Na zakończenie festiwalu, 4 września w Filharmonii Łódzkiej, z Orkiestrą Symfoniczną wystąpi zespół Raz, Dwa, Trzy.

Miejscami letnich koncertów będą m.in. kościół pw. św. Mikołaja w Wolborzu, kościół oo. Pijarów w Łowiczu, Zamek w Uniejowie, Opactwo Cystersów w Sulejowie. Spotkania z muzyką odbędą się także m.in. w Arboretum w Rogowie, Łódź Art Center, Radomszczańskim Centrum Biznesu, w Muzeum Regionalnym im. Reymonta w Lipcach Reymontowskich oraz w parku przy pałacu w Nieborowie.

Podobnie jak w poprzednich latach, na większość koncertów "Kolorów Polski" można będzie dotrzeć z wycieczkami autokarowymi organizowanymi przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Wycieczkowicze będą zwiedzać z przewodnikiem najciekawsze obiekty na trasie i w miejscowości docelowej, a po koncercie mają zapewnioną podróż powrotną do Łodzi. Jednodniowe wyprawy kosztować będą 40 lub 50 zł, w zależności od trasy.

bEhHwLdF

Wstęp na niemal wszystkie imprezy jest bezpłatny. Dokładny program festiwalu wraz z informacjami o dodatkowych atrakcjach, które przygotowali lokalni współorganizatorzy, znaleźć można na festiwalowej stronie internetowej.(PAP)

szu/ hes/ jra/

bEhHwLea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)