Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódzkie: Czworo dzieci porwał nurt Warty - co najmniej jedno nie żyje

0
Podziel się:

#
dochodzi m.in. informacja o większej liczbie poszukiwanych dzieci
#

# dochodzi m.in. informacja o większej liczbie poszukiwanych dzieci #

06.08. Łódź (PAP) - Trwają poszukiwania dwójki z czwórki dzieci w wieku od 7 do 15 lat porwanych przez nurt Warty w okolicach Trębaczewa w powiecie pajęczańskim (Łódzkie). Ratownicy wyłowili po południu dwoje dzieci - jedno z nich nie żyje, drugie jest reanimowane - poinformowała PAP policja.

Nadal poszukiwana jest 11-letnia dziewczynka i nastoletni chłopiec - powiedziała PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

W akcji poszukiwawczej biorą udział strażacy, policjanci, płetwonurkowie i policyjny śmigłowiec. Na miejsce przyleciał także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Początkowo policja informowała, że nurt rzeki porwał troje kąpiących się dzieci; obecnie wiadomo, że było ich czworo.

Jak ustalono, matka z pięciorgiem dzieci i opiekunką przebywała na dzikim kąpielisku w pobliżu miejscowości Trębaczew k. Działoszyna. Podczas kąpieli nurt rzeki porwał czwórkę dzieci - dwóch chłopców w wieku 14, 15 lat i dwie dziewczynki w wieku 7 i 11 lat.

Na miejsce skierowano służby ratunkowe: strażaków, którzy przeszukują nurt rzeki na pontonach oraz policjantów, którzy przeczesują brzegi. Po godz. 16 dwoje dzieci wyłowiono z wody. Niestety lekarz stwierdził zgon 7-letniej dziewczynki; nadal reanimowany jest jeden z chłopców. Trwają poszukiwania dwojga dzieci - dodała Kącka.

Ich matka została przewieziona do komisariatu w Działoszynie, gdzie zostanie przesłuchana. Kobieta była trzeźwa. Na miejsce ma przyjechać policyjny psycholog, który ma udzielić pomocy psychologicznej rodzinie dzieci. (PAP)

szu/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)