Notowania

papierosy
24.04.2009 17:04

Łódzkie: Papierosem podpalił blok mieszkalny

Policjanci zatrzymali 20-latka z Aleksandrowa Łódzkiego podejrzanego o wywołanie tydzień temu pożaru jednego z bloków mieszkalnych w tym mieście. Okazało się, że 20-latek papierosem podpalił siatkę zabezpieczającą ocieplany blok.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Policjanci zatrzymali 20-latka z Aleksandrowa Łódzkiego podejrzanego o wywołanie tydzień temu pożaru jednego z bloków mieszkalnych w tym mieście. Okazało się, że 20-latek papierosem podpalił siatkę zabezpieczającą ocieplany blok. *

W wyniku pożaru dwie osoby z objawami podtrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala. Zadymieniu uległo kilka mieszkań, spaliło się także styropianowe ocieplenie jednej ze ścian bloku.

20-latek usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób, wzniecając pożar. Grozi mu za to kara nawet do 10 lat więzienia - poinformował w piątek PAP rzeczniczka policji w Zgierzu Magdalena Złotnicka.

Jak ustalono, grupa młodych osób w sobotę w nocy na prywatnej działce spotkała się przy ognisku; pili alkohol. W czasie imprezy cztery osoby poszły do nocnego sklepu po kolejną butelkę alkoholu, który wypili na terenie osiedla.

"Jeden z mężczyzn, paląc papieros, przykładał żar do siatki z tworzywa zabezpieczającej ocieplany blok. Siatka topiła się i spadała na styropian oraz papierowe worki po cemencie. Nikt nie zauważył, kiedy ogień objął materiały budowlane znajdujące się przy budynku" - relacjonowała Złotnicka.

Gdy młodzi ludzie odeszli kilkaset metrów dalej, zauważyli gęsty dym unoszący się nad blokiem. Zignorowali jednak to i nikogo nie zawiadomili. Rozeszli się do swoich domów. Pożar objął ocieplenie budynku, rusztowanie i niektóre okna, gasiło go kilka zastępów strażaków.

Policjanci w związku z tą sprawą przesłuchali kilkadziesiąt osób. Ostatecznie wytypowali i zatrzymali czworo mieszkańców Aleksandrowa w wieku 17-20 lat, w tym dziewczynę. Jeden z zatrzymanych - 20-latek - przyznał się do spowodowania pożaru; mówił, że był to wybryk spowodowany nadmiarem alkoholu. (PAP)

szu/ itm/ mow/

Tagi: papierosy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz