Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: Podejrzany o napad na bank trafił do aresztu

0
Podziel się

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie)
aresztował w poniedziałek 28-latka podejrzanego o napad na oddział
jednej z kas oszczędnościowo-kredytowych w tym mieście. Napastnik
sterroryzował kasjerkę bronią i zrabował kilka tys. zł.

bEjcoznV

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) aresztował w poniedziałek 28-latka podejrzanego o napad na oddział jednej z kas oszczędnościowo-kredytowych w tym mieście. Napastnik sterroryzował kasjerkę bronią i zrabował kilka tys. zł.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka piotrkowskiej policji Małgorzata Para, do napadu doszło w czwartek. Pracownica kasy oszczędnościowo-kredytowej zawiadomiła policję, że do oddziału wszedł zamaskowany mężczyzna i trzymając w ręku broń zażądał od niej wydania pieniędzy.

Przestraszona kobieta oddała mężczyźnie kilka tysięcy złotych. Po napadzie napastnik zbiegł. Pościg i blokady dróg wylotowych z miasta nie przynosiły rezultatów, ale na podstawie relacji świadków policyjny ekspert sporządził portret pamięciowy sprawcy. To właśnie dzięki niemu policjanci po dobie poszukiwań dotarli do 28-letniego mieszkańca Piotrkowa Macieja G.

bEjcoznX

Policjanci znaleźli przy nim broń hukową, którą napastnik prawdopodobnie posłużył się podczas napadu. Zrabowanej gotówki dotąd nie odzyskano.

28-letni Maciej G. był już karany za posiadanie narkotyków. Teraz za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara nawet 15 lat więzienia. (PAP)

szu/ wkr/ jbr/

bEjcozoy
banki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)