Notowania

wiadomości
07.09.2012 10:46

Łódzkie: Rozpoczyna się Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP

Prawie 1,5 tys. osób weźmie udział w tegorocznym Święcie Chorągwi Łódzkiej ZHP, które rozpoczyna się w piątek w Pabianicach. Tegoroczna, trzydniowa impreza odbywać się będzie pod hasłem "Zakochaj się w harcerstwie".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prawie 1,5 tys. osób weźmie udział w tegorocznym Święcie Chorągwi Łódzkiej ZHP, które rozpoczyna się w piątek w Pabianicach. Tegoroczna, trzydniowa impreza odbywać się będzie pod hasłem "Zakochaj się w harcerstwie". *

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP Tomasz Jachimek, święto rozpocznie wieczorny koncert, którego gwiazdą będzie jeden z najpopularniejszych zespołów szantowych - EKT Gdynia.

Dzień później odbędzie się szereg zajęć, w trakcie których uczestnicy zlotu będą mogli "sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności, sprawność fizyczną oraz spryt".

Jachimek poinformował, że zuchy wezmą udział w zajęciach tzw. Fabryki Uśmiechu. Zrobią m.in. własne instrumenty muzyczne, wezmą udział w warsztatach cyrkowych czy zagrają w olbrzymie kręgle. "A wszystko to pod okiem Króla Uśmiechów Wesołka III, który po południu zaprosi zuchy na bal" - dodał rzecznik.

Harcerze będą brać udział w zajęciach tzw. Fabryki Zainteresowań. W trakcie zajęć poznają historię Pabianic i pabianickiego harcerstwa, wezmą udział w zajęciach wspinaczkowych i tanecznych. Będzie też plener malarski, zajęcia przygotowane przez Straż Pożarną, bieg na orientację oraz terenowa gra ekologiczna.

Dla licealistów i studentów przygotowana została gra terenowa - Agent. W Ldzaniu, koło Pabianic sprawdzą swoją sprawność fizyczną, umiejętność radzenia sobie w trudnych warunkach; pokonywać będą strach, lęk, nauczą się przełamywać słabości oraz pracować w grupie.

Sobotnie imprezy zakończy koncert zespołu Męski Punkt Widzenia.

"Niedziela to czas mszy polowej oraz uroczystego apelu. Na koniec święta wypuścimy w niebo tysiące balonów, symbol naszej miłości do harcerstwa" - powiedział Jachimek.

Rzecznik poinformował, że łódzka chorągiew zaprasza również do Łodzi do Harcparku, który towarzyszy tegorocznemu Jarmarkowi Wojewódzkiemu - największej imprezie promocyjnej w województwie łódzkim. W tym roku na wszystkich odwiedzających Harcpark czekają m.in. zjazdy na linie, ścianka wspinaczkowa, zajęcia w wiosce słowiańskiej, zajęcia z rękodzieła. (PAP)

jaw/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz