Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódzkie: Śledztwo w sprawie narażenia pacjentów przez pijanego lekarza

0
Podziel się:

20.2.Piotrków Tryb. (PAP) - Prokuratura w Piotrkowie Tryb.
(Łódzkie) prowadzi śledztwo w sprawie narażenia życia i zdrowia
pacjentów przez neurologa, który pełnił dyżur po pijanemu.

*20.2.Piotrków Tryb. (PAP) - Prokuratura w Piotrkowie Tryb. (Łódzkie) prowadzi śledztwo w sprawie narażenia życia i zdrowia pacjentów przez neurologa, który pełnił dyżur po pijanemu. *

Badanie alkomatem wykazało, że lekarz zatrudniony w miejscowym szpitalu wojewódzkim miał ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Lekarz jest także radnym piotrkowskiej Rady Miejskiej.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik piotrkowskiej prokuratury okręgowej Witold Błaszczyk, do zdarzenia doszło na początku lutego. Dotąd lekarz nie był przesłuchiwany i nie przedstawiono mu zarzutów.

"Prokuratura zabezpieczyła całość dokumentacji medycznej z tego dyżuru lekarskiego i bada ją po kątem zasadności podejmowanych przez lekarza decyzji diagnostycznych jak i ordynacji leków" - dodał.

O pijanym lekarzu zawiadomił dyrekcję placówki jeden z pacjentów. Dyrektor szpitala wezwał policjantów. Badanie alkomatem wykazało u lekarza ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dyrekcja zabezpieczyła dokumentację lekarską i skierowała zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury.

Jak ustalono, tego dnia lekarz przyjął 27 pacjentów. Prokuratura nie wyklucza, że jeżeli okoliczności się potwierdzą, to może mu zostać przedstawiony zarzutu narażenia życia lub zdrowia wielu osób. Grozi za to kara do 8 lat więzienia. Lekarz nie pracuje już w szpitalu; złożył wypowiedzenie. (PAP)

szu/ malk/ mw/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)