Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódzkie: Żona i syn podali 59-latkowi truciznę w kanapkach

0
Podziel się:

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali żonę i syna 59-latka z gminy Szczerców,
podejrzanych o otrucie mężczyzny. Ofiara zmarła półtora roku temu po zjedzeniu kanapki. Według
śledczych, podejrzani nafaszerowali ją śmiertelną dawką substancji chemicznej.

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali żonę i syna 59-latka z gminy Szczerców, podejrzanych o otrucie mężczyzny. Ofiara zmarła półtora roku temu po zjedzeniu kanapki. Według śledczych, podejrzani nafaszerowali ją śmiertelną dawką substancji chemicznej.

65-letnia żona ofiary i 29-letni syn zostali już - decyzją sądu - aresztowani. Grozi im kara od ośmiu lat więzienia, a nawet dożywocie - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska.

Po półtorarocznym śledztwie policjanci i prokuratorzy rozwikłali zagadkę tajemniczej śmierci 59-letniego mężczyzny. W marcu ub. roku mieszkaniec gminy Szczerców (pow. bełchatowski) po zjedzeniu kanapek w trakcie przerwy śniadaniowej w pracy źle się poczuł; stracił przytomność i zmarł, pomimo udzielonej pomocy medycznej.

Biegły patolog jako przyczynę zgonu określił zawał mięśnia sercowego. Wtedy postępowanie umorzono z uwagi na brak znamion przestępstwa. Jednak w sierpniu tego roku policjanci uzyskali operacyjną informację, że przyczyną śmierci 59-latka mogło być otrucie.

Ustalono, że po śmierci mężczyzny znacznie poprawił się status majątkowy jego najbliższej rodziny - 65-letniej żony i 29-letniego syna, którzy korzystali z pieniędzy uzyskanych z wysokiego odszkodowania otrzymanego za śmierć męża i ojca.

Policjanci uzyskali także informacje świadczące o tym, że to właśnie żona i syn podstępnie podali mężczyźnie substancję chemiczną, która doprowadziła do jego zgonu. "Ustalono, że szykując 59-latkowi śniadanie +doprawili+ kanapki środkiem służącym m.in. do konserwacji mięs, który spożyty w nieodpowiedniej ilości może okazać się śmiertelny" - relacjonowała Zielińska.

Kilka dni temu oboje zostali zatrzymani. Według śledczych zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dokonania zabójstwa 59-latka. Sąd Rejonowy w Bełchatowie - na wniosek prokuratury - tymczasowo ich aresztował. Grozi im dożywocie.(PAP)

szu/ bno/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)