Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lot
16.04.2011 08:24

LOT rezygnuje z lotów do Bratysławy

Przewoźnik tłumaczy, że nie było dużego zainteresowania pasażerów tym kierunkiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Embraer Media Center)

PLL LOT od połowy maja nie będzie już latał z Warszawy do Bratysławy - poinformował rzecznik spółki Leszek Chorzewski. Powodem decyzji jest małe zainteresowanie pasażerów tym kierunkiem.

LOT zaczął latać do Bratysławy w maju 2010 roku. _ - LOT podejmuje decyzje dotyczące optymalizacji swojej siatki połączeń koncentrując się na kierunkach przynoszących zysk. Działania te mają na celu trwałą poprawę wyniku finansowego spółki _ - Chorzewski.

Dodał, że z analiz spółki wynika, iż _ połączenie do _Bratysławy nie spełniało oczekiwań. - _ Nasz powrót na ten kierunek jest możliwy, o ile będzie większe nim zainteresowanie _ - zapowiedział.

Bratysława to kolejne zapowiedziane w ostatnim czasie zawieszone połączenie LOT-u. W ubiegłym tygodniu przewoźnik poinformował, że od maja do końca czerwca zawiesi loty z Warszawy do Kairu, a także Bejrutu i Damaszku. Powodem decyzji - podawała spółka - była niestabilna sytuacja społeczno-polityczna na Bliskim Wschodzie, a co za tym idzie, małe zainteresowania tymi kierunkami.

Loty do Kairu zostaną zawieszone od 2 maja do 30 czerwca, do Bejrutu od 7 maja do 23 czerwca, a do Damaszku od 12 maja do 20 czerwca. Rejsy na tych kierunkach LOT uruchomił w ubiegłym roku. W spółce prowadzona jest restrukturyzacja we wszystkich obszarach jej działalności: majątkowej, zatrudnienia i organizacyjnej.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;pracujemy;nad;prywatyzacja;lot,66,0,791618.html) Grad: Pracujemy nad prywatyzacją LOT
PLL LOT przewiózł w ubiegłym roku 4,5 miliona pasażerów, co daje o 0,5 miliona lepszy wynik niż w 2009 roku, i tym samym zwiększył swój udział w rynku do 30 procent. PLL LOT za 2010 rok odnotował stratę operacyjną w wysokości 160 milionów złotych. Z danych Ministerstwa Skarbu Państwa wynika, że na koniec 2010 roku LOT zatrudniał 2305 pracowników, wobec 3470 w 2009 roku.

Tagi: lot, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz