Notowania

polska
02.02.2011 17:30

Loty z Polski do Kairu - pod dyktando godziny policyjnej

# dochodzi inf. o odwołaniu lotów do Egiptu przez biuro Wezyr Holidays #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. o odwołaniu lotów do Egiptu przez biuro Wezyr Holidays #

02.02. Warszawa (PAP) - Rejsowy lot PLL LOT z Warszawy do Kairu nie odbędzie się w środę o godz. 22.30, ale dopiero w czwartek o godz. 7 - poinformował PAP rzecznik spółki Jacek Balcer. Zmiana to efekt wprowadzenia godziny policyjnej m.in. w stolicy Egiptu.

Z kolei samolot z Kairu ma wystartować w czwartek o godz. 12.30 tamtejszego czasu, na warszawskim lotnisku Chopina spodziewany jest ok. 17.

"W tej chwili mamy jeszcze wolne miejsca na rejsy w obie strony. Planowany jest rejs embraerem, ale jeśli będzie zapotrzebowanie pasażerów, jesteśmy w stanie podstawić większą maszynę" - powiedział Balcer. We wtorek wieczorem z Kairu do Warszawy przyleciało boeingiem 737-400 ok. 100 osób, choć na pokład mogło wejść ok. 160 pasażerów.

Spółka poinformowała też, że ci, którzy chcą kupić bilet na trasie Warszawa - Kair, proszeni są o telefon na numery: +48 22 577 9952 lub +48 22 577 9572.

Według rzecznika MSZ Marcina Bosackiego wszyscy ci, którzy będą chcieli w czwartek opuścić Kair, na pewno wrócą do Warszawy.

Rzecznik warszawskiego lotniska Przemysław Przybylski powiedział PAP, że ok. godz. 11 w środę wylądował samolot egipskich linii z Sharm El Sheikh i od razu odleciał z powrotem do kurortu. Natomiast odwołany został środowy lot z Hurgady do Warszawy, planowany na godz. 20.

Natomiast w środę przed południem do Gdańska przyleciał samolot czarterowy z Sharm El Sheikh ze 178 pasażerami na pokładzie. Tego samego dnia do Egiptu z Gdańska odleciało 10 osób.

Kolejne czarterowe połączenia z Gdańska do Egiptu zaplanowane są na piątek. Polecą nimi klienci m.in. biur podróży Alfa Star oraz Sun&Fun.

Biuro podróży Wezyr Holidays poinformowało w środę, że do końca lutego odwołuje loty do Egiptu. Turystom, którzy już wykupili wycieczki do tego kraju, biuro proponuje bezpłatną zmianę terminu lub inne kierunki, ewentualnie całkowity zwrot kosztów.

Biuro poinformowało też, że obecnie w Egipcie przebywa ok. 400 jego klientów, ponieważ samoloty latają zgodnie z rozkładem, więc turyści będą wracali zgodnie z planem. Najbliższe samoloty mają wylecieć w piątek i sobotę. Mają zabrać wszystkich turystów, którym kończą się turnusy oraz tych, którzy powinni wrócić dopiero w przyszłym tygodniu. Jeśli będą chcieli dokończyć urlop, będą musieli podpisać oświadczenie, że robią to na własną odpowiedzialność - podkreśliło biuro Wezyr.

Po tym jak polski MSZ stanowczo odradził podróże do Egiptu, wyjazdy, na co najmniej kilka dni anulowało biura podróży: Neckermann, Triada, Exim Tours, Rainbow Tours, Itaka, TUI.

W środę w Kairze zwolennicy i przeciwnicy prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka starli się na placu Tahrir w centrum Kairu, gdzie od ponad tygodnia trwają wielotysięczne demonstracje antyprezydenckie. Niektórzy uczestnicy zamieszek zostali ranni - pisze agencja Associated Press. (PAP)

aop/ wkr/ amac/ bk/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz