Notowania

wypadek
12.07.2009 12:26

Lubelskie: Czworo młodych ludzi zginęło w wypadkach

Czworo młodych ludzi zginęło w dwóch wypadkach drogowych, które wydarzyły się w niedzielę na Lubelszczyźnie. Jak poinformowała policja, przyczynami zdarzeń były prawdopodobnie brawura i alkohol.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Czworo młodych ludzi zginęło w dwóch wypadkach drogowych, które wydarzyły się w niedzielę na Lubelszczyźnie. Jak poinformowała policja, przyczynami zdarzeń były prawdopodobnie brawura i alkohol. *

Trzech mężczyzn wieku od 17 do 24 lat poniosło śmierć w wypadku, do którego doszło około drugiej w nocy w miejscowości Podkrasne. Kierowca opla nie zapanował nad autem, zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. "Następnie auto przeleciało kilka metrów w powietrzu i uderzyło w drzewo" - powiedziała Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej policji w Lublinie.

W samochodzie jechało pięć osób. Trzech mężczyzn, w tym 21-letni kierowca auta, zginęło na miejscu. 16-letnia dziewczyna i 18-letni chłopak w ciężkim stanie trafili do szpitala. Jak ustalili policjanci, młodzi bawili się w nocy na imprezie urodzinowej i urządzili sobie przejażdżkę autem, które 21-latek kupił w miniony czwartek.

Około trzeciej nad ranem w miejscowości Witulin kierowca hondy accord stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzył w drzewo, a następnie samochód dachował. Śmierć na miejscu zdarzenia poniosła 16-letnia dziewczyna. W aucie było w sumie sześć osób, wracali prawdopodobnie z dyskoteki. Dwie ranne 16-latki zostały przewiezione do szpitala, dwie 15-latki odniosły lekkie obrażenia.

Okazało się, że kierowca auta, 17-letni Arkadiusz O., nie miał uprawnień do kierowania, a badanie alkomatem wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. "Mężczyzna został zatrzymany. Nie odniósł obrażeń w wypadku" - dodała Laszczka-Rusek.(PAP)

ren/ wkr/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz