Notowania

wiadomości
18.08.2012 13:27

Lubelskie: Exodus Młodych od wtorku w Zwierzyńcu

Dyskusje, warsztaty, koncerty, nabożeństwa złożą się na program wakacyjnego spotkania młodzieży z diecezji zamojsko-lubaczowskiej - Exodus Młodych, który rozpocznie się we wtorek w Zwierzyńcu (Lubelskie). Udział w spotkaniu zapowiedziało blisko tysiąc osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dyskusje, warsztaty, koncerty, nabożeństwa złożą się na program wakacyjnego spotkania młodzieży z diecezji zamojsko-lubaczowskiej - Exodus Młodych, który rozpocznie się we wtorek w Zwierzyńcu (Lubelskie). Udział w spotkaniu zapowiedziało blisko tysiąc osób.

Exodus Młodych organizowany jest po raz trzeci przez Duszpasterstwo Młodzieży diecezji zamojsko-Lubaczowskiej. Każda edycja spotkania odbywa się w innym miejscu i pod innym hasłem. W tym roku głównym tematem Exodusu w Zwierzyńcu będzie miłość.

"Widzimy wśród młodzieży ogromną potrzebę wspólnych spotkań, modlitwy, bycia razem, rozmów o ważnych problemach, poczucia uczestnictwa w autentycznym i naturalnym Kościele, który wcale nie musi być nudny" - powiedział PAP jeden z organizatorów spotkania ks. Jarosław Kędra.

Jego zdaniem potwierdza to rosnące zainteresowanie Exodusem, w którym uczestniczy coraz więcej młodych ludzi. "W pierwszym wzięło udział ok. 400 osób, teraz otrzymaliśmy już blisko tysiąc zgłoszeń" - powiedział.

Młodzież, wśród której przeważają uczniowie liceów i innych szkół ponadgimnazjalnych, spędzi w Zwierzyńcu cztery dni, z których każdy będzie miał swój temat przewodni: "Stworzeni z miłości", "Zraniona miłość", "Wybieram miłość" i "Świadkowie miłości".

Codzienne rozmowy i konferencje będą dotyczyć miłości do Boga i miłości między ludźmi, czystości, narzeczeństwa i małżeństwa. Z młodymi będą dyskutować duszpasterze i artyści m.in. ks. Piotr Pawlukiewicz z kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie i gitarzysta Sylwester Laskowski, autor spektakli muzycznych o tematyce religijnej.

"Te codzienne dyskusje są filarem naszych spotkań, podobnie jak uczestnictwo w liturgiach w pięknej oprawie, wypełnionych śpiewem" - dodał ks. Kędra.

W Zwierzyńcu będą się też odbywać koncerty - wystąpią m.in. grupy "Luxtorpeda" oraz "30 i 40 na 70". Zaplanowano również warsztaty - muzyczne, bębniarskie, filmowe, psychologiczne - a także spotkania na temat naturalnych metod planowania rodziny.

Ks. Kędra dodał, że organizacją spotkania zajmują się młodzi księża, którym łatwiej znaleźć wspólny język z nastolatkami, zrozumieć ich potrzeby i nastawienie do świata. "Ja sam mam 34 lata i jestem najstarszym księdzem, który będzie się opiekował młodzieżą w Zwierzyńcu" - zaznaczył.

Ostatniego dnia Exodusu Młodych, w piątek, z jego uczestnikami spotka się bp Marian Rojek, nowy ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który objął ten urząd w sierpniu.

Położony pośród lasów Zwierzyniec jest jedną z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych na Roztoczu Środkowym. W ciągu roku odwiedza ją około 100 tys. osób.(PAP)

zam/ren/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz