Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubelskie: Lekarz i pielęgniarka zatrzymani za dokonanie nielegalnej aborcji

0
Podziel się:

3.3.Lublin (PAP) - Ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego
szpitala publicznego w Hrubieszowie (Lubelskie) został zatrzymany
pod zarzutem dokonania nielegalnej aborcji. Miał za to wziąć 2
tys. zł. Zatrzymano też pielęgniarkę podejrzaną o pomaganie w
dokonaniu zabiegu i pośrednictwo w przekazaniu pieniędzy.

3.3.Lublin (PAP) - Ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala publicznego w Hrubieszowie (Lubelskie) został zatrzymany pod zarzutem dokonania nielegalnej aborcji. Miał za to wziąć 2 tys. zł. Zatrzymano też pielęgniarkę podejrzaną o pomaganie w dokonaniu zabiegu i pośrednictwo w przekazaniu pieniędzy.

"Oboje w trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Lekarz dobrowolnie wydał pieniądze policjantom" - powiedział w piątek dziennikarzom rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, Cezary Maj.

58-letni lekarz Jerzy B. i pielęgniarka 42-letnia Beata B. zostali zatrzymani na terenie szpitala w czwartek wieczorem w niedługim czasie po dokonaniu zabiegu.

Prokuratura nie ujawnia informacji o matce, u której dokonano aborcji. "Jest to ustalona osoba" - powiedział Maj.

O nielegalnym zabiegu aborcji dowiedzieli się policjanci z wydziału do walki z korupcją z komendy policji w Lublinie. "Informacja została pozyskana drogą operacyjną, przy prowadzonych innych czynnościach związanych też z przestępstwem korupcyjnym" - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Janusz Wójtowicz.

Maj zaznaczył, że śledztwo jest we wstępnej fazie. Podejrzani są przesłuchiwani w prokuraturze w Zamościu. Obojgu grozi do 10 lat więzienia. Decyzja o tym, czy prokuratura będzie wnioskować do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, zapadnie w sobotę. (PAP)

ren/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)