Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubelskie: Na przejściach z Ukrainą normalny ruch

0
Podziel się

Na przejściach granicznych z Ukrainą na Lubelszczyźnie ruch podróżnych odbywa
się normalnie - informuje straż graniczna i celnicy. Podróżni otrzymują ulotki informacyjne
dotyczące objawów zachorowania na grypę.

bEibbQCZ

Na przejściach granicznych z Ukrainą na Lubelszczyźnie ruch podróżnych odbywa się normalnie - informuje straż graniczna i celnicy. Podróżni otrzymują ulotki informacyjne dotyczące objawów zachorowania na grypę.

"Na przejściach granicznych nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania ani jakiegokolwiek incydentu, który pociągałby za sobą konieczność udzielenia pomocy medycznej" - powiedział PAP rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Andrzej Wójcik.

"Nie odnotowaliśmy dotychczas ani zwiększenia, ani zmniejszenia ruchu podróżnych" - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk. Dodała, że funkcjonariusze mają dostęp m.in. do maseczek ochronnych. "Niektórzy z celników pobrali je i korzystają z tej ochrony" - zaznaczyła Siemieniuk.

bEibbQDb

Straż graniczna spodziewa się, że w najbliższym czasie liczba osób przekraczających granicę zmniejszy się z powodu Wszystkich Świętych. "W okresie każdych świąt ruch na granicy znacznie się zmniejsza" - powiedział Wójcik.

Zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych służby graniczne kolportują wśród pracowników i podróżnych ulotki z informacjami o objawach grypy i o tym, jak się zachować w przypadku wystąpienia objawów.

Na Lubelszczyźnie są trzy przejścia graniczne z Ukrainą: w Hrebennem, w Dorohusku i w Zosinie.

Ukraiński minister zdrowia Wasyl Kniziewicz ogłosił w piątek, że na Ukrainie rozpoczęła się epidemia grypy A/H1N1. (PAP)

bEibbQDh

ren/ kop/ malk/ jra/

bEibbQDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)