Notowania

gmina
01.03.2010 15:11

Lubelskie: Pogotowie przeciwpowodziowe w nadwiślańskich gminach

# dochodzi inf. o ogłoszeniu pogotowia w kolejnych powiatach i aktualny stan wody w Wiśle #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. o ogłoszeniu pogotowia w kolejnych powiatach i aktualny stan wody w Wiśle #

01.03. Lublin (PAP) - Wisła na Lubelszczyźnie przekroczyła w poniedziałek stany ostrzegawcze. We wszystkich nadwiślańskich powiatach ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Na razie jednak nie ma bezpośredniego zagrożenia powodzią.

"Spodziewamy się dalszego wzrostu poziomu wody, ale te przybory nie powinny być duże. Na Wiśle nie ma zatorów z kry i mamy nadzieję, że nie będzie większych kłopotów" - powiedział PAP dyrektor wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego w Lublinie Włodzimierz Stańczyk.

Wisła w poniedziałek po południu w Annopolu płynęła niemal na poziomie stanu alarmowego, w Puławach przekraczała stan ostrzegawczy o 40 cm, a w Dęblinie zbliżyła się do stanu ostrzegawczego. Starosta powiatu Opole Lubelskie ogłosił w poniedziałek w gminach Józefów nad Wisłą, Łaziska i Wilków pogotowie przeciwpowodziowe. Po południu już we wszystkich nadwiślańskich powiatach Lubelszczyzny - opolskim, kraśnickim, puławskim i ryckim - pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił wojewoda lubelski.

Stan alarmowy przekraczała w poniedziałek nadal rzeka Bug w Dorohusku i Krzna w Malowej Górze. Powyżej stanu ostrzegawczego płynie też Wieprz w Krasnymstawie i Kośminie.

Na skutek zatoru na Wieprzu w miejscowości Jeziorzany w sobotę woda przelała się przez tamtejszą drogę i podeszła pod znajdujące się tam 10 gospodarstw. Strażacy ułożyli na długości ok. 300 metrów drogi worki z piaskiem, co zapobiegło zalaniu domostw. Na miejsce sprowadzono ciężki sprzęt, lód na rzece został rozkruszony i woda przestała przybierać. "Sytuacja w Jeziorzanach jest opanowana" - zapewnił Stańczyk.(PAP)

ren/ itm/ bk/

Tagi: gmina, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz