Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
13.04.2008 13:37

Lubelskie: Sąd aresztował policjanta, który potrącił pieszego i uciekł

Funkcjonariusz policji w Gorzkowie (Lubelskie) Ryszard B., podejrzany o potrącenie samochodem pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku, został w niedzielę aresztowany - poinformowała prokuratura.

Podziel się
Dodaj komentarz

Funkcjonariusz policji w Gorzkowie (Lubelskie) Ryszard B., podejrzany o potrącenie samochodem pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku, został w niedzielę aresztowany - poinformowała prokuratura.

Potrącony mężczyzna zmarł w szpitalu.

"Zgodnie z wnioskiem prokuratora, sąd aresztował policjanta na trzy miesiące" - powiedział PAP szef prowadzącej w śledztwo w tej sprawie Prokuratury Rejonowej w Zamościu Artur Kubik.

Podejrzanemu policjantowi postawiono zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu.

Policjant nie przyznaje się do winy. Przed prokuratorem wyjaśniał, że w dniu wypadku załatwiał różne sprawy, był u kolegi, pił alkohol i nie pamięta dokładnie, co się wydarzyło. Wypadek miał miejsce na trasie między domem policjanta a domem jego kolegi.

Do potrącenia 34-letniego mężczyzny przez samochód doszło w czwartek przed północą w miejscowości Suszeń niedaleko Krasnegostawu. Sprawca odjechał z miejsca wypadku. 34-latek z połamaną miednicą i obrażeniami wewnętrznymi został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

Poszukiwania sprawcy doprowadziły policjantów do funkcjonariusza policji w niedalekim Gorzkowie, 41-letniego Ryszarda B. Na miejscu wypadku pozostały fragmenty nadwozia samochodu audi A4. Po sprawdzeniu takich aut w okolicy okazało się, że samochód należący do policjanta z Gorzkowa ma ślady wskazujące na udział w wypadku.

Młodszy aspirant, dzielnicowy w Gorzkowie Ryszard B. został zatrzymany w piątek. W chwili zatrzymania był trzeźwy. W czasie, gdy wydarzył się wypadek nie pełnił służby. Ryszard B. pracuje w policji od 20 lat. Cieszył się dotychczas dobrą opinią. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. (PAP)

kop/ mag/

Tagi: sąd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz