Notowania

pis
03.10.2010 16:33

Lublin: Darmowy internet obiecuje kandydat PiS na prezydenta

Darmowy dostęp do internetu obiecuje mieszkańcom Lublina Lech Sprawka, kandydat PiS na prezydenta miasta. W niedzielę przedstawił on założenia swojego programu wyborczego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Darmowy dostęp do internetu obiecuje mieszkańcom Lublina Lech Sprawka, kandydat PiS na prezydenta miasta. W niedzielę przedstawił on założenia swojego programu wyborczego.

Sprawka zorganizował konferencję prasową na temat swojego programu wyborczego w robotniczej dzielnicy Lublina - Tatary. Podkreślił na wstępie, że - jeśli zostanie wybrany - to jego priorytetem będzie dbanie o równomierny rozwój miasta. Jednym ze sposobów ma wyrównywania różnic i unowocześnianie miasta ma być bezpłatny dostęp do internetu.

Na dwie godziny w niedzielę, podczas konferencji, taki bezpłatny internet dla dzielnicy Tatary został uruchomiony. "Chcemy pokazać, że to nie jest takie trudne i nie wymaga potężnych nakładów finansowych" - powiedział Sprawka.

Według wyliczeń kandydata koszty dostępu do internetu dla mieszkańców Lublina, które musiałoby pokryć miasto, wynosiłyby 750 tys. zł rocznie. Dodał, że na ten cel można uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych przeznaczonych na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Innym punktem programu Sprawki - wśród wielu - jest budowa w Lublinie "muzeum polskiego państwa podziemnego i Lubelskiego Lipca". Miałoby ono pielęgnować pamięć o wolnościowych tradycjach miasta oraz strajkach w lipcu 1980 r., w atrakcyjnej - zwłaszcza dla młodzieży - formie, na wzór Muzeum Powstania Warszawskiego.

Hasło wyborcze Sprawki brzmi "Skuteczny. Odpowiedzialny. Dla ludzi". Ma ono charakteryzować też sposób realizacji programu wyborczego. "Uważam, że moje doświadczenie zawodowe i cechy charakterologiczne odpowiadają wyzwaniu, które niesie to hasło. Taki po porostu jestem" - zadeklarował Sprawka.

Sprawka jest posłem PiS, ma 55 lat. Jest absolwentem Politechniki Lubelskiej. Był nauczycielem, dyrektorem lubelskich szkół, dwukrotnie kuratorem oświaty w Lublinie. Pełnił funkcję wiceministra edukacji narodowej w rządzie Jerzego Buzka.

Oprócz niego swój start w wyborach na prezydenta Lublina zapowiedzieli: pos. Izabella Sierakowska (SdPl), emerytowany wojskowy, płk Jerzy Gryz (SLD), obecny wiceprezydent miasta, były wiceminister Skarbu Państwa Krzysztof Żuk (PO) oraz niezależny kandydat Zbigniew Wojciechowski. (PAP)

kop/ bos/

Tagi: pis, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz