Notowania

prezydent
30.10.2010 13:33

Lublin: Nowe targowiska obiecuje kandydat PSL na prezydenta

Urządzenie nowych targowisk, na których rolnicy bezpośrednio sprzedawaliby żywność mieszkańcom miasta, obiecuje kandydat PSL na prezydenta Lublina Andrzej Bieńko.

Podziel się
Dodaj komentarz

Urządzenie nowych targowisk, na których rolnicy bezpośrednio sprzedawaliby żywność mieszkańcom miasta, obiecuje kandydat PSL na prezydenta Lublina Andrzej Bieńko.

"W Lublinie nie ma obecnie dobrych warunków do prowadzenie handlu żywnością bezpośrednio przez producentów. Stworzę nowe bazary, które będą spełniały warunki sanitarne" - zapowiedział Bieńko w sobotę na konferencji prasowej.

Bieńko zorganizował spotkanie z dziennikarzami na najpopularniejszym lubelskim targowisku przy ul. Ruskiej. Na niewielkim obszarze nie mieszczą się tam sprzedawcy. Handel odbywa się więc także na ulicy. Produkty żywnościowe takie jak sery, czy ubity drób, sprzedawane są na wąskim chodniku, rozłożone skrzynkach i pudełkach, tuż obok przejeżdżających samochodów. "Takie warunki handlu żywnością są nie do przyjęcia, trzeba to zmienić" - mówił Bieńko.

Pierwsze nowe targowisko Bieńko chce urządzić na deptaku w centrum Lublina przy Krakowskim Przedmieściu. Handel odbywałby się na stoiskach zakupionych przez miasto. Byłyby czynne początkowo w soboty, a jeśli pomysl spotka się z zainteresowaniem, to częściej. Targowisko mogłoby ruszyć jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia - obiecał Bieńko.

Kolejne bazary miałyby powstać niedaleko dworca kolejowego przy ul. Krochmalnej oraz w dzielnicy Tatary. "To nie są wielkie inwestycje; da się też uzyskać dofinansowanie z funduszy europejskich" - dodał Bieńko.

Bieńko przekonywał, że rozwój handlu bazarowego przyniósłby korzyści zarówno producentom jak i konsumentom, a dobrze zorganizowane targowiska z ekologiczną żywnością mogłyby stac się atrakcją turystyczną.

W wyborach na prezydenta Lublina startuje 8 kandydatów. Oprócz Bieńki są to: obecny wiceprezydent Krzysztof Żuk (PO), poseł Lech Sprawka (PiS), emerytowany wojskowy płk Jerzy Gryz (SLD), przewodniczący Stronnictwa Piast Zdzisław Podkański, pos. Izabella Sierakowska, która startuje pod szyldem własnego komitetu oraz dwaj kandydaci niezależni Zbigniew Wojciechowski i Henryk Rozwadowski. (PAP)

kop/ drag/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz