Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lublin: Wraca ciepło do mieszkań w dzielnicy Kalinowszczyzna

0
Podziel się

Większość mieszkańców dzielnicy Kalinowszczyzna w Lublinie, gdzie w piątek
doszło do awarii sieci ciepłowniczej, miało już w sobotę ogrzewanie i ciepłą wodę. Pracownicy
Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (LPEC) kończą prace przy usuwaniu awarii -
poinformował rzecznik prasowy LPEC Piotr Kuty.

bEiEXQJN

Większość mieszkańców dzielnicy Kalinowszczyzna w Lublinie, gdzie w piątek doszło do awarii sieci ciepłowniczej, miało już w sobotę ogrzewanie i ciepłą wodę. Pracownicy Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (LPEC) kończą prace przy usuwaniu awarii - poinformował rzecznik prasowy LPEC Piotr Kuty.

Do większości domów w dzielnicy Kalinowszczyzna ciepło wróciło już w nocy z piątku na sobotę. "Kończą się prace związane z wymianą nieszczelnego kolana. W tej chwili ciepła nie ma w jeszcze tylko w czterech budynkach, ale przewidujemy, że za kilka godzin i tam już wszystko wróci do normy" - powiedział Kuty.

Na skutek awarii w piątek ok. 30 tys. mieszkańców Kalinowszczyzny zostało pozbawionych ogrzewania i cieplej wody. Aby zlokalizować uszkodzenia i móc je naprawić LPEC był zmuszony najpierw wyłączyć zasilanie dla całej dzielnicy i schłodzić sieć. Awarii uległa magistrala o średnicy 40 cm w rejonie ul. Towarowej.

bEiEXQJP

Prawdopodobnie przyczyną uszkodzenia rury był mróz, który sprawia, że sieć ciepłownicza wykorzystywana jest z maksymalnym obciążeniem. (PAP)

ren/ tot/

bEiEXQKq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)