Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomnik
03.09.2006 16:06

Lublin: Złodzieje kradli miedziane elementy przy pomniku na Majdanku

Miedziane wypełnienia szczelin między betonowymi płytami (dylatacje) wydłubali złodzieje z placu przed pomnikiem na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie. Jeden za sprawców, 21-letni Dariusz K. z Lublina, został zatrzymany - poinformowała w niedzielę policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Miedziane wypełnienia szczelin między betonowymi płytami (dylatacje) wydłubali złodzieje z placu przed pomnikiem na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie. Jeden za sprawców, 21-letni Dariusz K. z Lublina, został zatrzymany - poinformowała w niedzielę policja. *

"Dwóch sprawców zauważył pracownik Państwowego Muzeum na Majdanku. Za pomocą noża podważali oni miedziane osłony dylatacyjne umieszczane pomiędzy płytami betonowymi. Przygotowywali je do kradzieży" - powiedział PAP Witold Laskowski z biura prasowego komendy miejskiej policji w Lublinie.

Powiadomieni strażnicy muzeum zdołali schwytać jednego ze złodziei i przekazali go policji. Drugi jest poszukiwany.

Część miedzianych osłon, przygotowanych przez sprawców do wyniesienia, odzyskano. Wstępnie straty oszacowano na około dwa tysiące złotych.

W mieszkaniu Dariusza K. nie znaleziono rzeczy pochodzących z kradzieży. "Odpowie on za niszczenie mienia i usiłowanie kradzieży" - dodał Laskowski. (PAP)

ren/ ls/

Tagi: pomnik, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz