Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lublin: Zmarł Franciszek Malinowski, b. dziennikarz PAP i radia

0
Podziel się

Znany lubelski dziennikarz Franciszek Malinowski, były szef ośrodka radia i
telewizji oraz oddziału PAP w Lublinie, zmarł w czwartek. Miał 82 lata.

bEiBcoth

Znany lubelski dziennikarz Franciszek Malinowski, były szef ośrodka radia i telewizji oraz oddziału PAP w Lublinie, zmarł w czwartek. Miał 82 lata.

Zmarł w domu o godz. 7.20 rano - powiedziała PAP jego małżonka Barbara Malinowska.

Malinowski urodził się 23 maja 1931 r. we Wronkach. Studiował polonistykę na KUL i Uniwersytecie Warszawskim, w 1955 r. uzyskał tam stopień magistra.

bEiBcotj

Od 1954 r. pracował w Polskim Radiu w Warszawie, a od 1956 r. do 1964 r. - w rozgłośni Polskiego Radia w Lublinie. W latach 1964-1980 kierował oddziałem PAP w Lublinie, a w latach 1980-1988 był korespondentem PAP w Wiedniu.

Od 1988 r. był redaktorem naczelnym rozgłośni Polskiego Radia, a następnie, po powstaniu Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego w Lublinie, pełnił funkcję jego redaktora naczelnego i dyrektora. Po przejściu na emeryturę w 1991 r. redagował "Forum Polonijne" pismo kolportowane w środowiskach polonijnych na całym świecie. Był też członkiem Towarzystwa Przyjaciół Radia Lublin.

Został odznaczony Krzyżami Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był laureatem wielu nagród dziennikarskich, otrzymał odznaki Zasłużony dla Lubelszczyzny i Zasłużony dla Miasta Lublina. (PAP)

kop/ as/

bEiBcotK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)