Notowania

wiadomości
30.08.2011 19:19

Lubuskie: Najważniejsze partie zarejestrowały listy kandydatów do Senatu

Listy kandydatów do Senatu zarejestrowały w Lubuskim PO, PiS i PSL w trzech okręgach oraz SLD w dwóch okręgach. PJN i Ruch Palikota nie wystawiły kandydatów do Senatu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Listy kandydatów do Senatu zarejestrowały w Lubuskim PO, PiS i PSL w trzech okręgach oraz SLD w dwóch okręgach. PJN i Ruch Palikota nie wystawiły kandydatów do Senatu. *

O rejestracji list kandydatów do Senatu poinformował PAP dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze Stanisław Blonkowski.

PO wystawiła trzech kandydatów. W okręgu nr 20 obejmującego powiaty: krośnieński, świebodziński, zielonogórski oraz Zieloną Górę o reelekcję będzie ubiegał się senator Stanisław Iwan.

W okręgu nr 21 (powiaty gorzowski, międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, słubicki, sulęciński oraz Gorzów) o głosy wyborców powalczy wojewoda lubuski Helena Hatka, a w okręgu nr 22 (powiaty: nowosolski, wschowski, żagański, żarski) prezes Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Robert Dowhan.

Z PiS w okręgu wyborczym do Senatu obejmującym Gorzów i północne powiaty regionu wystartuje były poseł i wiceminister MSWiA, a obecnie radny z Gorzowa Marek Surmacz. W Zielonej Górze i centralnych powiatach regionu o mandat będzie ubiegał się zielonogórski radny Piotr Barczak, a na południu regionu radny wojewódzki i sekretarz lubuskiego PiS Robert Paluch.

Kandydatem SLD na senatora w północnej części lubuskiego (okręg nr 21) jest gorzowski radny Paweł Leszczyński, na południu regionu (okręg nr 22) o głosy wyborców będzie zabiegał radny sejmiku i były poseł Kazimierz Pańtak.

W okręgu nr 20, obejmującym Zieloną Górę i powiaty: krośnieński, świebodziński i zielonogórski, Sojusz nie wystawi kandydata i udzieli poparcia kandydatowi ruchu Obywatele do Senatu. Jest nim lekarz i wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie Krzysztof Radkiewicz.

We wtorek komisja wyborcza przyjęła także zgłoszenie Komitetu Wyborczego Wyborców Władysława Komarnickiego, który startuje jako kandydat niezależny w okręgu obejmującym Gorzów i powiaty północnej części regionu.

PJN i Ruch Palikota nie wystawiły kandydatów do Senatu. (PAP)

mrd/ la/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz