Notowania

szpital
06.10.2010 12:06

Lubuskie: Nowy pawilon w szpitalu powiatowym w Sulęcinie

Nowy blok operacyjny, specjalistyczne poradnie, nowoczesny sprzęt i sale o wysokim standardzie - tak wygląda nowy pawilon Szpitala Powiatowego w Sulęcinie. Inwestycja kosztowała 22 mln zł, prawie 17 mln zł pochodziło z UE.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowy blok operacyjny, specjalistyczne poradnie, nowoczesny sprzęt i sale o wysokim standardzie - tak wygląda nowy pawilon Szpitala Powiatowego w Sulęcinie. Inwestycja kosztowała 22 mln zł, prawie 17 mln zł pochodziło z UE.

Dobudowany pawilon ma pięć kondygnacji, jest połączony z istniejącą częścią szpitala. W nowej części umieszczono nowoczesny oddział chirurgiczny i blok operacyjny z trzema salami operacyjnymi. Jest tam także zespół specjalistycznych poradni m.in.: urologiczna, kardiologiczna, ortopedyczna, rehabilitacyjna i laryngologiczna.

W nowym obiekcie są także trzy pracownie RTG z tomografem, pracownia mammografii, dwie do badań USG i centralna sterylizatornia. Do budynku przeniesiono pododdział onkologiczny, pozwoliło to na wykorzystanie jego dawnych pomieszczeń na potrzeby nowego oddziału opieki paliatywnej z 12 łóżkami. Lecznica zyskała także nowoczesny sprzęt diagnostyczno-operacyjny.

Jak podkreśliła dyrektor szpitala Agnieszka Kaczorowska, oddziały i poradnie spełniają standardy obowiązujące w UE i są zgodne z najnowszym rozporządzeniem ministra zdrowia.

"Dzięki tej inwestycji podnieśliśmy jakość świadczonych usług, zwiększyliśmy ich zakres i dostępność. Zdecydowanej poprawie uległa infrastruktura techniczna naszej lecznicy. Taka baza daje szansę na pozyskiwanie pacjentów także z innych regionów" - powiedziała PAP Kaczorowska.

Prace nad przygotowaniem projektu rozpoczęły się w 2007 roku, a realizacja samej inwestycji w maju tego roku. Pierwsze pracownie i oddziały rozpoczęły pracę w nowym obiekcie w sierpniu. Oficjalnie oddanie pawilonu nastąpiło na początku października.

Projekt w 85 proc. został sfinansowany z pieniędzy unijnych - lecznica zyskała dofinansowanie na realizację projektu z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałą cześć dołożyło starostwo powiatowe i szpital (PAP)

mmd/ abr/ jra/

Tagi: szpital, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz