Notowania

wiadomości
15.04.2011 20:48

Lubuskie: Otwarto 56. doroczną wystawę fotografii w Gorzowie

56. doroczna wystawa fotografii Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego została otwarta w piątek w Gorzowie Wlkp. Na ekspozycji w Małej Galerii zobaczyć można ponad 80 zdjęć.

Podziel się
Dodaj komentarz

*56. doroczna wystawa fotografii Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego została otwarta w piątek w Gorzowie Wlkp. Na ekspozycji w Małej Galerii zobaczyć można ponad 80 zdjęć. *

"Ich różnorodność pozytywnie nas zaskoczyła" - powiedział szef Małej Galerii Marian Łazarski.

Dobór prac na wystawę ma charakter konkursu. W tym roku na doroczną wystawę fotografii GTF wpłynęły 342 fotografie, z których jury wybrało 88 najlepszych. "Poziom jest zdecydowanie wyższy niż rok temu i bardzo nas cieszy, że tylu młodych ludzi chętnie bierze udział w wystawie. To znaczy, że gorzowska fotografia wciąż się rozwija" - powiedział członek jury Henryk Król.

Pierwsze miejsca zdominowały kobiety. Zwyciężyła rodowita gorzowianka, obecnie mieszkająca w Wałczu Lidia Beata Barej, autorka cyklu "Neoprzestrzeń I-IV". W niebanalny sposób sfotografowała różne obiekty, a zdjęcia poddała później obróbce graficznej.

"Moje fotografie są syntezą wielu potencjalnych spojrzeń przechodniów na elementy architektury. Fotografuję i wyobrażam sobie, na co ludzie mogą patrzeć, jak postrzegają różne obiekty, np. Złote Tarasy, które tu też pokazuję" - powiedziała.

Drugie miejsce zajęła Aniceta Rother-Bodzon z Gorzowa, która utrwaliła w fotografii swoje dzieci podczas zabaw z ojcem. Cykl tych zdjęć nazwała "Tata". "Zazwyczaj najbardziej podkreśla się rolę matki w wychowaniu dziecka. A ja chciałam zwrócić uwagę, jak silne mogą być relacje dziecko-ojciec" - podkreśliła Rother-Bodzon.

Jako trzecią nagrodzono Adriannę Mamczarz z Barlinka za cykl "Podświetlarka", która sfotografowała swoją koleżankę przy podświetlanym stole. "Pomysł pojawił się nagle, bo jestem bardzo spontaniczna artystycznie" - zaznaczyła młoda autorka, uczennica Liceum Plastycznego w Gorzowie.

Jury wręczyło także wyróżnienia m.in. za portret, reportaż, pejzaż i debiut. Wystawa będzie czynna do końca maja. (PAP)

mrd/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz