Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Po 21 latach przyznał się do zabójstwa

0
Podziel się

Podczas tygodnia ofiar przestępstw do prokuratury w Słubicach
przeszedł mężczyzna, który przyznał się do popełnienia w 1990 r. zabójstwa. 56-latek usłyszał
zarzut, a w poniedziałek został aresztowany przez sąd.

bEgJrrOt

Podczas tygodnia ofiar przestępstw do prokuratury w Słubicach przeszedł mężczyzna, który przyznał się do popełnienia w 1990 r. zabójstwa. 56-latek usłyszał zarzut, a w poniedziałek został aresztowany przez sąd.

O sprawie poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki.

56-letni bezdomny przyszedł do słubickiej prokuratury w piątek i wyjawił skrywany przez lata sekret, bo - jak powiedział - dręczyło go sumienie.

bEgJrrOv

Mężczyzna dokładnie wyjaśnił okoliczności zbrodni, do której doszło w 1990 roku w lesie w pobliżu Czaplinka (obecnie woj. zachodniopomorskie)

Z jego relacji wynika, że po wyjściu z więzienia odwiedził dawnego znajomego i chciał by ten oddał mu pieniądze. Widząc, że raczej ich nie otrzyma, podstępem zwabił kolegę do zagajnika. Tam uderzył szpadlem w głowę, a potem dusił. Kiedy pokrzywdzony nie dawał oznak życia, wykopał dół, złożył w nim ciało i zasypał ziemią. Ofiarą zbrodni miał być 56-57 letni wówczas mężczyzna.

Okazało się, że wskazana przez podejrzanego osoba od 1990 roku jest uznawana za zaginioną. Poszukiwania nie przyniosły skutku; jedną z osób, które pytano w tej sprawie, był właśnie podejrzany, co w sposób znaczący uwiarygodniło podawaną przez niego wersję wydarzeń. 56-latek przyznał, że starał się wówczas wprowadzić policję w błąd, mówiąc, że znajomy wyjechał do pracy za granicę.

"Najpierw mężczyzna złożył zeznania jako świadek. Potem, po wstępnej weryfikacji podanych przez niego faktów, przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna ponownie złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zabicia znajomego" - powiedział PAP Domarecki.

bEgJrrOB

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski przekazał PAP, że z udziałem podejrzanego przeprowadzono wizję lokalną w miejscu, w którym miały zostać zakopane zwłoki ofiary. Nie udało się jednak ich odnaleźć z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Poszukiwania zostaną podjęte ponownie, kiedy stopniej śnieg i zelżeje mróz. (PAP)

mmd/ itm/

bEgJrrOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)