Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
16.09.2006 22:59

Lubuskie: Po wypadku na "dwójce"

(dochodzą wstępne ustalenia dot. przyczyn wypadku, najnowsza liczba rannych)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą wstępne ustalenia dot. przyczyn wypadku, najnowsza liczba rannych)

16.9.Zielona Góra (PAP) - W wyniku zderzenia autokaru z tirem, do jakiego doszło w sobotę wieczorem na krajowej "dwójce" w okolicach Rzepina w Lubuskiem zginęła jedna osoba, a 15 zostało rannych.

"Z zeznań świadków wynika, że do wypadku doszło z winy litewskiego kierowcy tira przewożącego samochody osobowe, który wyprzedzał na tzw. trzeciego" - powiedział PAP Jarosław Chojnacki, rzecznik policji w Słubicach.

15 osób, wśród nich Litwin znajduje się w szpitalu w Słubicach. Pozostali pasażerowie autokaru zostali umieszczeni w jednym ze słubickich hoteli.

Autokar wiózł podróżnych na 6-dniową wycieczkę do Paryża. Wyruszył z Biłgoraja, a kolejnych pasażerów zabierał w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

Rodziny pasażerów autokaru zostały poinformowane o wypadku przez biuro podróży organizujące wycieczkę - podał Dariusz Żołądziejewski, rzecznik lubuskich strażaków.

Autokar po zderzeniu z ciężarówką przełamał barierę ochronną, wypadł z drogi na pobocze i tam przewrócił się na lewy bok.

W związku z wypadkiem krajowa "dwójka" jest obecnie zablokowana, a ruch w kierunku granicy odbywa się objazdami przez Słubice i Rzepin. Utrudnienia mogą jeszcze potrwać kilka godzin. Na trasie utworzyły się spore korki. (PAP)

kob/ mmd/ mki/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz