Notowania

wiadomości
30.08.2011 11:04

Lubuskie: PO zarejestrowała listy kandydatów do parlamentu

Przewodnicząca lubuskiej Platformy Obywatelskiej poseł Bożenna Bukiewicz jest "jedynką" na liście kandydatów tej partii do Sejmu w okręgu obejmującym woj. lubuskie. Na drugim miejscu jest wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodnicząca lubuskiej Platformy Obywatelskiej poseł Bożenna Bukiewicz jest "jedynką" na liście kandydatów tej partii do Sejmu w okręgu obejmującym woj. lubuskie. Na drugim miejscu jest wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski.

Z trzeciej pozycji na liście o mandat ubiega się przewodnicząca Rady Miasta Gorzowa Krystyna Sibińska.

Wśród 24 lubuskich kandydatów Platformy do Sejmu znaleźli się także pozostali parlamentarzyści tego ugrupowania, m.in. Bogdan Bojko (nr 4 na liście), Bożena Sławiak (nr 5), Klaudiusz Balcerzak (nr 6).

Na 17. pozycji listy kandydatów znalazł się poseł z Gorzowa Witold Pahl, a 22. - obecny senator PO z tego miasta Henryk Maciej Woźniak.

Obok parlamentarzystów lubuska PO postawiła także na samorządowców różnego szczebla oraz urzędników administracji, m.in. wiceministra rozwoju regionalnego Waldemara Sługockiego czy lubuskiego wicekuratora oświaty Radosława Wróblewskiego.

W wyborach do Senatu PO wystawia osoby znane w regionie. W okręgu nr 20 obejmującego powiaty: krośnieński, świebodziński, zielonogórski oraz Zielona Góra o reelekcję będzie ubiegał się senator Stanisław Iwan.

W okręgu nr 21 (powiaty gorzowski, międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, słubicki, sulęciński oraz Gorzów) o głosy wyborców powalczy wojewoda lubuski Helena Hatka, a w okręgu nr 22 (powiaty: nowosolski, wschowski, żagański, żarski) prezes Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Robert Dowhan.

Jak poinformował PAP dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze Stanisław Blonkowski, komitet PO zarejestrował już listę kandydatów na posłów oraz dwóch kandydatów na senatorów.

"Dzisiaj zgłosimy trzeciego z naszych kandydatów na senatora - wojewodę lubuskiego Helenę Hatkę" - powiedział PAP okręgowy pełnomocnik wyborczy PO w woj. lubuskim Tomasz Możejko.

Jak powiedziała PAP Bukiewicz, lubuska Platforma stawia sobie za cel wprowadzenie do Sejmu co najmniej sześciu kandydatów, czyli powtórzenie wyniku z poprzednich wyborów parlamentarnych oraz zdobycie trzech mandatów senatorskich.

"W regionie kampania będzie przede wszystkim charakteryzowała się bezpośrednimi spotkaniami z wyborcami, dużą liczbą rozmów i dyskusji. Oczywiście skorzystamy z innych form promocji naszych kandydatów i programu - będą billboardy, plakaty i ulotki wyborcze, zamierzamy także być obecni w regionalnych i lokalnych mediach" - powiedziała PAP Bukiewicz.

Termin zgłaszania list kandydatów do Sejmu i kandydatów do Senatu mija we wtorek o północy. Dotychczas Okręgowa Komisja Wyborcza nr 8 w Zielonej Górze zarejestrowała listy na posłów: PO, PSL, PJN i Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke, natomiast zgłoszone zostały listy kandydatów przez komitety: PiS, SLD i Ruchu Palikota. (PAP)

mmd/ par/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz