Notowania

wiadomości
15.02.2011 18:29

Lubuskie: Prezydent Gorzowa odwołał troje miejskich urzędników

Prezydent Gorzowa Wlkp. (Lubuskie) Tadeusz Jędrzejczak odwołał we wtorek troje urzędników: swoją zastępczynię, dyrektora miejskiego wydziału inwestycji oraz dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Gorzowa Wlkp. (Lubuskie) Tadeusz Jędrzejczak odwołał we wtorek troje urzędników: swoją zastępczynię, dyrektora miejskiego wydziału inwestycji oraz dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. *

Informację o odwołaniu urzędników prezydent przekazał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, w której obok dziennikarzy uczestniczyli też dyrektorzy wydziałów w magistracie.

Wśród odwołanych znalazła się Urszula Stolarska, która od trzech lat była zastępcą prezydenta ds. eksploatacji. Jak ocenił we wtorek Jędrzejczak, jej nadzór nad wydziałem inwestycji był "zbyt delikatny, mało zdecydowany", ale nadal ma ona pracować na rzecz miasta.

"Starałam się pracować zgodnie ze swoją wiedzą, doświadczeniem, z jak największym zaangażowaniem. Ale prezydent ma własną wizję działania i widocznie byłam zbyt mało efektywna, za mało skuteczna, by ją zrealizować. Moje doświadczenie życiowe i zawodowe nie pozwala mi być zaskoczoną tego typu sytuacją" - powiedziała PAP Stolarska. W podziękowaniu za współpracę otrzymała od prezydenta kwiaty.

Stolarską zastąpił na stanowisku Tadeusz Tomasik, długoletni dyrektor gorzowskiego oddziału Banku Handlowego, a przez ostatni rok dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego w Szczecinie. Społecznie pełnił także funkcję pełnomocnika prezydenta ds. finansowych.

Jako wiceprezydent ds. eksploatacji będzie sprawował nadzór nad wydziałami: dróg i transportu publicznego, komunikacji, gospodarki komunalnej, majątku i działalności gospodarczej, inwestycji. Nowy wiceprezydent zapewnił, że "nie należy do osób, które obawiają się trudności".

Ze stanowiska została także odwołana dyrektor Miejskiego Centrum Kultury (MCK) Ewa Hornik.

"Ewa Hornik przekroczyła swoje uprawnienia podpisując aneks do umowy o przedłużeniu terminu zakończenia prac budowlanych przy amfiteatrze. W aneksie nie pojawił się zapis o karach umownych, które powinien w takim przypadku ponieść wykonawca" - wyjaśnił Jędrzejczak. W aneksie termin zakończenia inwestycji przesunięto z 30 listopada 2010 roku na 15 maja br.

Prezydent odwołał także dyrektora wydziału inwestycji Tadeusza Mitkę za niewłaściwy nadzór nad prowadzonymi w mieście inwestycjami.

Hornik i Mitka nie uczestniczyli w konferencji.

Na stanowisko dyrektora MCK oraz wydziału inwestycji niedługo zostaną ogłoszone konkursy. (PAP)

mrd/ mok/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz