Notowania

wiadomości
27.04.2011 09:20

Lubuskie: Projekt budowy boisk do siatkówki plażowej

Lubuskie będzie realizować projekt budowy boisk do siatkówki plażowej. Zarząd województwa przyjął uchwałę regulującą zasady przekazywania dotacji na ten cel - poinformowała PAP rzecznik zarządu woj. lubuskiego Mirosława Dulat.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Lubuskie będzie realizować projekt budowy boisk do siatkówki plażowej. Zarząd województwa przyjął uchwałę regulującą zasady przekazywania dotacji na ten cel - poinformowała PAP rzecznik zarządu woj. lubuskiego Mirosława Dulat. *

Gminy i powiaty mogą liczyć na dotację z budżetu województwa w wys. 6 tys. zł dofinansowania do budowy takiego obiektu sportowego.

"Celem projektu jest stworzenie bazy sportowej dla rekreacyjnego uprawiania plażowej piłki siatkowej w okresie wiosenno-letnim oraz zapewnienie alternatywnych form spędzania wolnego czasu" - wyjaśniła Dulat.

Każdy lubuski samorząd może złożyć wniosek na dofinansowanie tylko jednego boiska. Podstawowym warunkiem jest współfinansowanie jego budowy z własnego budżetu. W tym roku samorząd regionu przeznaczy na realizację przedsięwzięcia 150 tys. zł.

Pojedyncza dotacja w wysokości 6 tys. zł przeznaczona jest na zakup wyposażenia boiska m.in. słupki, siatkę, linie oraz organizację na nowym obiekcie rozgrywek w ramach "Lubuskiego Letniego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej".

Urząd Marszałkowski sugeruje, że boisko może powstać sposobem gospodarczym, w ramach robót publicznych lub prac społecznych.

Wnioski wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze do 20 maja br.

W tym roku samorząd wojewódzki zamierza zakwalifikować do realizacji projektu 25 jednostek samorządu terytorialnego. Zgodnie z założeniami boiska do siatkówki plażowej powinny zostać wykonane do końca czerwca br. (PAP)

mmd/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz