Notowania

wiadomości
21.07.2011 15:20

Lubuskie: Rozpoczęto budowę trasy S3 na odcinku Gorzów Wlkp.-Międzyrzecz

W czwartek oficjalnie rozpoczęto budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku Gorzów Wielkopolski - Międzyrzecz. Oddanie drogi do użytku planowane jest w połowie 2014 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W czwartek oficjalnie rozpoczęto budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku Gorzów Wielkopolski - Międzyrzecz. Oddanie drogi do użytku planowane jest w połowie 2014 roku. *

Odcinek Gorzów Wielkopolski - Międzyrzecz podzielony został na dwa mniejsze, jeden o długości 19,106 km oraz drugi - 18,54 km.

Drogę od Skwierzyny do Międzyrzecza wraz z obwodnicą Skwierzyny za kwotę 425 mln zł wybuduje firma Strabag. Natomiast konsorcjum firm, którego liderem jest Mota Engil Central Europe, wybuduje odcinek od Gorzowa do Skwierzyny za kwotę 336 mln zł. "Mamy pewność, że w niedługim czasie będziemy w sposób bezpieczny podróżować po drogach naszego województwa" - powiedziała wojewoda lubuski Helena Hatka. Powstaną dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu, dwa węzły drogowe "Skwierzyna Zachód" i "Skwierzyna Południe", ponad 40 obiektów mostowych, w tym most nad Obrą, przejścia dla zwierząt oraz wiadukty drogowe.

Powstanie także odcinek obwodnicy Skwierzyny położony poza projektowaną drogą S3, który pozwoli na korzystanie z obwodnicy na trasie Kostrzyn - Gorzów Wlkp. - Poznań, czyli w korytarzu dróg krajowych nr 22 i nr 24 Kostrzyn - Skwierzyna - Poznań. Na budowanym odcinku S3 będą także miejsca obsługi podróżnych. Wzdłuż drogi wybudowane zostaną liczne, dodatkowe drogi lokalne zapewniające dojazd do zabudowy oraz do gruntów rolnych i leśnych.

Inwestycja obejmuje również m.in. przebudowę sieci uzbrojenia terenu, w tym przebudowę naftociągów dalekosiężnych.

Umowy na realizację budowy podpisane zostały 16 czerwca br., a plac budowy został przekazany wykonawcom 14 lipca br.

Oddanie drogi do użytku planowane jest w połowie 2014 roku.

Od prawie roku trwa budowa 43-km odcinka drogi S3 od Międzyrzecza do Sulechowa. Termin zakończenia robót ujęty w umowie to 18 czerwca 2013 roku.

mrd/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz