Notowania

udział
18.05.2010 12:15

Lubuskie: Zatrzymany za udział w międzynarodowym gangu

Mężczyznę podejrzanego o udział w międzynarodowym gangu zajmującym się handlem ludźmi zatrzymali lubuscy policjanci. Polaka ścigał francuski wymiar sprawiedliwości; stanie przed francuskim sądem - poinformował PAP rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Mężczyznę podejrzanego o udział w międzynarodowym gangu zajmującym się handlem ludźmi zatrzymali lubuscy policjanci. Polaka ścigał francuski wymiar sprawiedliwości; stanie przed francuskim sądem - poinformował PAP rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny. *

Gang zajmował się handlem kobietami. Przestępcy werbowali je w Białorusi, na Ukrainie i w Mołdawii, a później sprzedawali je do domów publicznych we Francji. Ofiarami mogło paść nawet kilkadziesiąt kobiet.

W skład przestępczej grupy wchodzili obywatele Włoch, Francji, Mołdawii, Ukrainy i Polski.

Na początku br. Francuzi zwrócili się do prokuratury w Gorzowie o pomoc w ich śledztwie, bo z ustaleń wynikało, że jednym z członków grupy jest 33-letni mieszkaniec Lubuskiego. Sprawą zajęli się lubuscy prokuratorzy oraz policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej w Gorzowie. Strona francuska wydała Europejski Nakaz Aresztowania podejrzanego.

W maju do dwóch nocnych lokali wkroczyli prokuratorzy z policjantami, celnikami i pogranicznikami. Głównym celem było zatrzymanie lubuszanina podejrzanego o udział w grupie przestępczej.

Zatrzymany 33-latek niebawem zostanie wydany stronie francuskiej i stanie przed francuskim sądem. Zgodnie z tamtejszym prawem, grozi mu do 20 lat więzienia i grzywna w wysokości trzech milionów euro. (PAP)

mmd/ pz/ mag/

Tagi: udział, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz