Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lubuskie
24.02.2007 10:43

Lubuskie: Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi indyjskich

Gorzowscy policjanci zatrzymali pod zarzutem nielegalnej uprawy konopi indyjskich dwóch mieszkańców tego miasta, braci: 26-letniego Marcina i 21-letniego Łukasza B.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Gorzowscy policjanci zatrzymali pod zarzutem nielegalnej uprawy konopi indyjskich dwóch mieszkańców tego miasta, braci: 26-letniego Marcina i 21-letniego Łukasza B. *

Jak poinformował w sobotę PAP rzecznik gorzowskiej policji Sławomir Konieczny, do zatrzymania doszło w piątek po południu na plantacji, gdzie rosło ponad 170 sporych sadzonek konopi indyjskich, służących do produkcji marihuany. Policjanci, czekający w ukryciu, zaskoczyli braci, kiedy przyjechali podlać rośliny.

Z informacji zdobytych przez policję wynikało, że uprawa została założona kilka tygodni temu w podgorzowskim Bogdańcu, w zrujnowanym gospodarstwie, znajdującym się z dala od innych zabudowań.

W wynajętej na początku tego roku części budynku bracia zamontowali system sterujący ogrzewaniem, oświetleniem i inne urządzenia potrzebne do należytego wzrostu roślin.

W jednym z pomieszczeń szczelnie wyłożonym folią urządzili cieplarnię, gdzie na powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych rosły krzaki konopi. Pomimo siarczystego mrozu na zewnątrz, w środku panowała wysoka temperatura.

"Jak ustalono, zarówno sadzonki, jak i pozostały specjalistyczny sprzęt do ich uprawy został przywieziony przez sprawców z Holandii" - powiedział Konieczny.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. W sobotę zarzuty usłyszą zatrzymani bracia. Od początku tego roku gorzowska policja wszczęła 32 postępowania w sprawach narkotykowych.(PAP)

mmd/ fal/

Tagi: lubuskie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz