Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Luft: posiedzenie RBN we wtorek, piątek lub w przyszłym tygodniu

0
Podziel się:

Trzecie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego może odbyć się we
wtorek, piątek lub przyszłym tygodniu - powiedział w poniedziałek PAP szef Biura Prasowego
Kancelarii Sejmu Krzysztof Luft.

Trzecie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego może odbyć się we wtorek, piątek lub przyszłym tygodniu - powiedział w poniedziałek PAP szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Krzysztof Luft.

Luft zaznaczył, że te terminy wynikają z kalendarza pełniącego obowiązki prezydenta, marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Przypomniał, że w środę marszałek udaje się do Londynu na spotkanie z wyborcami, a czwartek jest dniem wolnym ze względu na Boże Ciało.

W niedzielę w radiu Zet rzecznik rządu Paweł Graś zapowiedział, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego jako pierwsza zapozna się z zapisami z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem.

W poniedziałek Rosja i Polska podpisały w Moskwie memorandum o przekazaniu stronie polskiej nagrań z rejestratorów pokładowych polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154M. Materiały odebrał w Moskwie szef MSWiA Jerzy Miller.

W skład RBN, powołanej przez Komorowskiego, wchodzą: marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, premier, szef PO Donald Tusk, wicepremier, prezes PSL Waldemar Pawlak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, szef MON Bogdan Klich, szef MSWiA Jerzy Miller, prezes PiS Jarosław Kaczyński, przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski. (PAP)

joko/ ura/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)