Notowania

białoruś
31.12.2009 06:55

Łukaszenka zaostrza "regulacje" w internecie

Zidentyfikujemy każdą osobę, która rozsiewa kłamstwa i brudy - zapowiedział prezydent Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Extra Ketchup/CC/Flickr)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapowiedział zaostrzenie - jak to nazwał - _ regulacji _ w internecie, podkreślając jednocześnie, że dostęp do sieci na Białorusi nie zostanie ograniczony.

_ - Zidentyfikujemy każdą osobę, która rozsiewa kłamstwa i brudy i sprawimy, że będzie odpowiadać przed prawem _ - powiedział prezydent.

_ - Jestem przeciwnikiem wszelkich zakazów. Ale zrobimy tak, żeby człowiek, który narusza prawo, ponosił odpowiedzialność _ - oświadczył Łukaszenka.

Prezydent powiedział też, że projekt ustawy zaproponowany we wtorek zakłada rejestrację mediów internetowych i identyfikację wszystkich użytkownika, w tym i tych, którzy korzystają z kawiarenek internetowych.

W poniedziałek o planowanej regulacji internetu na Białorusi pisał rosyjski dziennik _ Niezawisimaja Gazieta _, zaznaczając, że projekt _ zakłada wprowadzenie odpowiedzialności dostawców (internetu) za treść informacji rozpowszechnianej przez użytkowników _.

Niezależne media i organizacja dziennikarzy na Białorusi krytycznie oceniają projekt, który może _ poważnie ograniczyć wolność internetu _ w kraju.

W ubiegłym roku na Białorusi weszła w życie kontrowersyjna ustawa o mediach. Miejscowa opozycja określiła nowe prawo prasowe jako _ kagańcowe _. Nakazuje ono rejestrację wszystkich białoruskich mediów internetowych, wprowadza też zakaz pracy dla zagranicznych mediów bez specjalnego zezwolenia MSZ i zakaz rozpowszechniania informacji, które mogą zaszkodzić interesom państwowym lub społecznym.

* [ Łukaszenka zapowiada budowę elektrowni nuklearnej ]( http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;zapowiada;budowe;elektrowni;nuklearnej,169,0,571817.html )
* [ Rosja, **Białoruś** i Kazachstan planują unię gospodarczą ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;bialorus;i;kazachstan;planuja;unie;gospodarcza,97,0,569185.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: białoruś, prawo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz