Notowania

mak
29.07.2011 16:54

MAK nie chce komentować, bo nie dostał oficjalnego raportu

O tym, kiedy raport zostanie przedyskutowany będzie wiadomo nie wcześniej niż w poniedziałek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

_ - Rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) nie otrzymał oficjalnego raportu strony polskiej o jej wersji katastrofy pod Smoleńskiem, toteż nie może go komentować _ - powiedział oficjalny przedstawiciel MAK Oleg Jermołow.

PAP powiedziano w sekretariacie MAK, że raport powinien być przedyskutowany, w jego sprawie powinno odbyć się posiedzenie Komitetu, a o tym, kiedy to nastąpi, nie będzie wiadomo wcześniej niż w poniedziałek.

Jak podała wcześniej rosyjska agencja ITAR-TASS, Jermołow pytany o skomentowanie raportu, zauważył: _ - Jak możemy to komentować, skoro nie mamy oficjalnego raportu strony polskiej _.

Wcześniej przedstawiciel komitetu oświadczył, że MAK na pewno zaznajomi się z raportem polskiej komisji o przyczynach katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku i najpewniej skomentuje go.

Jednocześnie, jak pisze agencja ITAR-TASS, w mediach elektronicznych pokazywane są materiały z konferencji prasowej w ramach prezentacji raportu w Warszawie, w których jest mowa m.in. _ o błędnych działaniach polskich pilotów _, _ niewystarczającym poziomie ich przygotowania zawodowego _.

Prócz tego, według ITAR-TASS, z wystąpień szeregu polskich specjalistów wyłania się myśl o jakoby równej odpowiedzialności strony polskiej i rosyjskiej za to, co się stało.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;to;wersja;rzadu;tuska;raportu;pani;anodiny,191,0,883135.html) "Nie ma co liczyć na wskazanie winnych" Antoni Macierewicz uważa, że nie można dokumentu traktować jako końcowego raportu, a jedynie jako opracowanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t82326.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cimoszewicz;klich;nie;ma;wyboru;-;ponosi;odpowiedzialnosc,99,0,883043.html) "Klich nie ma wyboru". Będzie dymisja? Zdaniem byłego premiera minister obrony nie ma _ żadnej swobody manewru _ i musi odejść.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t153545.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zachodnie;media;o;raporcie;polska;obarcza;rosje,63,0,883007.html) Reakcje na raport: Polska obarcza Rosję Raport polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy samolotu Tu-154M stwierdza, że Rosja ponosi częściową winę za katastrofę smoleńską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t153544.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/raport;millera;na;zywo;nie;bylo;naciskow;na;zaloge,207,0,882895.html) Raport Millera na żywo. "To nie byli samobójcy" Zobacz transmisję video z konferencji Komisji Millera. Pobierz cały raport w PDF.
Tagi: mak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz