Notowania

mak
30.07.2011 07:56

MAK: Raport podobny do naszego, tylko wnioski niezrozumiałe

Polska wersja katastrofy pod Smoleńskiem w dużej mierze jest zbieżna z raportem Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego - uważa przewodniczący Komisji Technicznej MAK Aleksiej Morozow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Polska wersja katastrofy pod Smoleńskiem w dużej mierze jest zbieżna z raportem Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, lecz niektóre wnioski na razie są niezrozumiałe dla MAK-u - oświadczył przewodniczący Komisji Technicznej MAK Aleksiej Morozow.

W ten sposób odniósł się do prezentacji tego dnia w Warszawie raportu polskiej komisji kierowanej przez szefa MSWiA Jerzego Millera.

_ - Nie wywołuje żadnych zastrzeżeń punkt 3.2.1 raportu, który mówi, że przyczyną zdarzenia było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania przy nadmiernej prędkości opadania w warunkach atmosferycznych uniemożliwiających wzrokowy kontakt z ziemią - podkreślił Morozow. Przypomniał, że _przy przygotowaniu końcowego raportu przez komisję MAK uwzględniono praktycznie wszystkie uwagi techniczne, które przedstawiła strona polska".

Morozow zaznaczył, że _ niedostatki dotyczące sprzętu na lotnisku Smoleńsk Północny i pracy grupy kierowania lotami, na które wskazano w prezentacji polskiej komisji państwowej, znalazły pełny wyraz w raporcie komisji MAK _. Jednakże, jak podkreślił Morozow, _ zdaniem Komisji Technicznej MAK i ekspertów międzynarodowych te braki nie były przyczyną zdarzenia lotniczego _.

_ - Pewne wnioski są dla nas na razie niezrozumiałe, w tym przekonanie, że dowódca statku powietrznego nie miał zamiaru lądować, czy też że obecność w kabinie pilotów osób postronnych, w tym dowódcy Sił Powietrznych Polski, nie wpłynęła na decyzje dowódcy statku powietrznego i stan psychofizyczny załogi _ - powiedział Aleksiej Morozow.

_ Bardziej szczegółowe komentarze techniczne pojawią się, gdy się zapoznamy z materiałami polskiej komisji. Sądzę, że to nastąpi wkrótce _ - powiedział na zakończenie Morozow, nie podając konkretnego terminu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100813.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mak;nie;chce;komentowac;bo;nie;dostal;oficjalnego;raportu,68,0,883268.html) MAK nie chce komentować raportu. Dlaczego? O tym, kiedy raport zostanie przedyskutowany będzie wiadomo nie wcześniej niż w poniedziałek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;to;najgorszy;moment;na;publikacje;raportu;millera,212,0,882132.html) "To zły moment na raport". Dlaczego? Zdaniem prezesa partii Polska Jest Najważniejsza Pawła Kowala , który był gościem Sygnałów Dnia, prace komisji mające określić przyczyny tragedii z 10 kwietnia 2010 roku powinny być znane opinii publicznej wcześniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;o;raporcie;rejestr;bledow;i;to;bardzo;powaznych,216,0,773848.html) Miller o raporcie: Rejestr błędów Szef MSWiA zapowiada, że polski raport na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie bolesny dla naszej dumy narodowej.
Tagi: mak, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz