Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Malala Yousafzai chce zostać premierem Pakistanu

0
Podziel się

Malala Yousafzai, laureatka tegorocznej Nagrody Sacharowa, chciałaby
kiedyś zostać premierem swego kraju. Właściwie zawsze chciałam być lekarką, ale myślę, że jako
polityk mogę uczynić więcej dobrego - powiedziała w czwartek młoda Pakistanka w wywiadzie dla
stacji telewizyjnej CNN.

bEqEygkB

Malala Yousafzai, laureatka tegorocznej Nagrody Sacharowa, chciałaby kiedyś zostać premierem swego kraju. Właściwie zawsze chciałam być lekarką, ale myślę, że jako polityk mogę uczynić więcej dobrego - powiedziała w czwartek młoda Pakistanka w wywiadzie dla stacji telewizyjnej CNN.

"Lekarz może pomóc ograniczonej liczbie ludzi, ale polityk, jeśli tylko dobrze spełnia swe obowiązki, może pomóc wszystkim. Tak, chciałabym zostać premierem mego kraju" - stwierdziła 16-letnia Pakistanka.

Malala Yousafzai została w czwartek laureatką tegorocznej Nagrody Sacharowa, przyznawanej przez Parlament Europejski za zasługi w walce o prawa człowieka.

bEqEygkD

W wieku 11 lat Malala zaczęła pod pseudonimem prowadzić bloga, w którym opowiadała się za prawem kobiet do edukacji, wolności i decydowania o własnym losie w dolinie Swat, gdzie mieszkała i gdzie pakistańscy talibowie sprzeciwiali się prawu dziewcząt do edukacji.

Nastolatka stała się symbolem walki o te prawa, gdy w październiku 2012 roku została zaatakowana przez talibów w drodze powrotnej ze szkoły. Przeżyła postrzały w głowę i szyję, po intensywnej rehabilitacji w Anglii kontynuuje tam edukację. (PAP)

sp/

14778702

bEqEygle
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)